Stamboom Baert » Rosalie van Duyse (1872-1950)

Persoonlijke gegevens Rosalie van Duyse 

  • Zij is geboren op 22 februari 1872 in St. Gilles.
    Het jaar duizend achthonderd twee en zeventig den tweeentwintigsten februari om twee ure namiddag, voor ons Leo Antoon Naudtz schepen gedelegueerd bij besluit van het schepenollege van zesden januari achttien honderd zeventig tot de functie van ambtenaar van den burgerstand der gemeente Sint-Gillis waas, provincie Oostvlaanderen, is gekomen Lodewijk Van Duyse oud eenendertig jaren werkman hier geboren en woonende, dewelken ons heeft vertoond een kind van het vrouwelijk geslacht hier geboren heden om een ure des nachts in zijne woning 's heerenstraat nummer zesentwintig van hem verklaarder en van Delphina Megroedt, oud twintig jaren, werkvrouw geboren te Meerdonk en hier wonende zijne huisvrouw en waaraan hij verklaarde te willen geven den voornaam van Rosalia, de vertoning en verklaring gedaan in de tegenwoordigheid van Johan de Schrijver, oud negenendertig jaren gemeenteontvanger en Theofiel Jozef Van Haute oud negen en twintig jaren sekretaris beide hier wonende die deze akt benevens ons na voorlezing hebben onderteekend, den vader verklarende niet te kunnen naamteekenen door ongeleerdheid.
  • Zij is overleden op 6 juni 1950 in St. Niklaas, zij was toen 78 jaar oud.
  • Een kind van Ludovicus (Lodewijk) van Duyse en Delphina Megroedt

Gezin van Rosalie van Duyse

Zij is getrouwd met Franciscus van Bogaerde.

Zij zijn getrouwd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rosalie van Duyse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rosalie van Duyse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rosalie van Duyse


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 februari 1872 lag rond de 7,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1872: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Bij Owens Valley (Californië) ontstaat een aardverschuiving over 50 kilometer lengte.
    • 9 april » Samuel R. Percy verkrijgt octrooi op melkpoeder.
    • 10 mei » Victoria Woodhull wordt de eerste vrouw die wordt genomineerd voor president van de Verenigde Staten.
    • 30 november » Eerste voetbalinterland ooit, gespeeld op Hamilton Crescent, Glasgow, tussen Schotland en Engeland, eindigt in 0-0 ten overstaan van 4.000 toeschouwers.
    • 9 december » P.B.S. Pinchback wordt de eerste zwarte gouverneur van een Amerikaanse staat.
  • De temperatuur op 6 juni 1950 lag tussen 15,6 °C en 29,7 °C en was gemiddeld 22,6 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 21 maart » Oprichting van de Poolse voetbalclub Hutnik Kraków.
    • 11 mei » Mijngasontploffing in de Borinage: 130 doden.
    • 13 mei » Op Silverstone, Groot-Brittannië wordt de eerste race verreden van het eerste Formule 1-kampioenschap.
    • 16 juli » Uruguay wint de wereldtitel door gastland Brazilië in de finale van het WK voetbal met 2-1 te verslaan.
    • 28 september » Indonesië wordt toegelaten tot de Verenigde Naties.
    • 3 november » Argentinië wint het eerste wereldkampioenschap basketbal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rosalie van Duyse


De publicatie Stamboom Baert is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
P.M. Baert, "Stamboom Baert", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baert/I22492.php : benaderd 2 januari 2026), "Rosalie van Duyse (1872-1950)".