Stamboom Baas » Teunis Terlouw (1866-1937)

Persoonlijke gegevens Teunis Terlouw 

  • Hij is geboren op 1 oktober 1866 in Nieuwpoort, Zuid-Holland, Nederland.
    BS Geboorte met Frederik Terlouw
    Kind
    Frederik Terlouw
    Geboortedatum
    01-10-1866
    Geboorteplaats
    Nieuwpoort
    Geslacht
    Man
    Vader
    Teunis Terlouw
    Moeder
    Dina Adriana Speksnijder
    Gebeurtenis
    Geboorte
    Datum
    01-10-1866
    Gebeurtenisplaats
    Nieuwpoort
    Documenttype
    BS Geboorte
    Erfgoedinstelling
    Regionaal Archief Dordrecht
    Plaats instelling
    Dordrecht
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Aktenummer
    17
    Registratiedatum
    02-10-1866
    Akteplaats
    Nieuwpoort
    Aktesoort
    Geboorteakte
  • Hij is overleden op 12 maart 1937 in Nieuwpoort, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 70 jaar oud.
    BS Overlijden met Frederik Terlouw
    Overledene
    Frederik Terlouw
    Geslacht
    Man
    Leeftijd
    70
    Vader
    Teunis Terlouw
    Moeder
    Dina Adriana Speksnijder
    Weduwnaar
    Margien Baas
    Gebeurtenis
    Overlijden
    Datum
    12-03-1937
    Gebeurtenisplaats
    Nieuwpoort
    Documenttype
    BS Overlijden
    Erfgoedinstelling
    Regionaal Archief Dordrecht
    Plaats instelling
    Dordrecht
    Collectiegebied
    Zuid-Holland
    Aktenummer
    2
    Registratiedatum
    12-03-1937
    Akteplaats
    Nieuwpoort
    Aktesoort
    Overlijdensakte

Gezin van Teunis Terlouw

Hij is getrouwd met Margien Baas.

Zij zijn getrouwd op 30 januari 1891 te Nieuwpoort, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.

BS Huwelijk met Frederik Terlouw
Bruidegom
Frederik Terlouw
Geboorteplaats
Nieuwpoort
Leeftijd
24
Bruid
Margien Baas
Geboorteplaats
Meppel
Leeftijd
24
Vader van de bruidegom
Teunis Terlouw
Moeder van de bruidegom
Dina Adriana Speksnijder
Vader van de bruid
Aalbert Baas
Moeder van de bruid
Jenneke Groeneboer
Gebeurtenis
Huwelijk
Datum
30-01-1891
Gebeurtenisplaats
Nieuwpoort
Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Regionaal Archief Dordrecht
Plaats instelling
Dordrecht
Collectiegebied
Zuid-Holland
Aktenummer
1
Registratiedatum
30-01-1891
Akteplaats
Nieuwpoort

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Teunis Terlouw?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 oktober 1866 lag rond de 15,5 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 12 maart 1937 lag tussen 3,7 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 3,1 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
    • 18 maart » Een ontploffing in een schoolgebouw in New London veroorzaakt een instorting en meer dan 450 doden.
    • 18 maart » Oprichting van de Azerbeidzjaanse voetbalclub Neftçi Bakoe.
    • 26 maart » De Amerikaanse raketontwikkelaar Robert Goddard schiet een raket tot een hoogte van 2750 meter, de grootste hoogte die hij met een raket heeft bereikt.
    • 27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
    • 3 juni » De Engelse ex-koning Eduard VIII trouwt met zijn grote liefde Wallis Simpson. De verliefde koning mocht van de Engelse regering niet met haar trouwen omdat Wallis reeds gescheiden was en bovendien was zij Amerikaanse. De koning deed daarom eind 1936 afstand van de troon. Het echtpaar gaat vanaf dan verder leven als Hertog en Hertogin van Windsor in Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Terlouw

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Terlouw.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Terlouw.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Terlouw (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Baas is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk Baas, "Stamboom Baas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baas/I513.php : benaderd 26 februari 2026), "Teunis Terlouw (1866-1937)".