Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 september 2018.
De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.
De temperatuur op 17 september 1908 lag tussen 8,9 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 1,0 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (16%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
Dag van overlijden 3 oktober 1990
De temperatuur op 3 oktober 1990 lag tussen 10,4 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 2,8 uur zonneschijn (24%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
3 maart » Carole Gist (20) is de allereerste zwarte Miss USA.
12 april » In de DDR wordt Lothar de Maizière de eerste minister van de eerste niet-communistische regering van dat land. De regering wordt gevormd door de drie conservatieve partijen van de Alliantie, de SPD en de liberale "Bond van Vrije Democraten".
19 mei » FC Luik wint voor de eerste keer in de clubgeschiedenis de Belgische voetbalbeker door Germinal Ekeren in de finale met 2-1 te verslaan.
27 mei » Het gekraakte Wolters-Noordhoff Complex (WNC) in Groningen wordt door een grote politiemacht ontruimd.
2 september » In Canada maakt het leger na 54 dagen een einde aan een barricadeactie van Mohawkindianen die protesteerden tegen de aanleg van een golfbaan in hun reservaat.
7 november » Een derde van het filmterrein van de Universal Studios wordt door brand verwoest.
Dag van begraven 8 oktober 1990
De temperatuur op 8 oktober 1990 lag tussen 4,7 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (12%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 februari » In een aantal middelgrote Nederlandse steden begint de treintaxi van de NS.
20 augustus » De Amerikaanse president George Bush eist van de Iraakse president Saddam Hoessein dat de duizenden westerlingen die volgens Bush door Irak worden gegijzeld, worden vrijgelaten. Op zijn beurt eist Irak dat alle ambassades in Koeweit worden gesloten.
29 september » De Wereldtop voor kinderen van de Verenigde Naties wordt in New York door koning Boudewijn geopend in het bijzijn van staatshoofden uit de hele wereld.
28 november » Margaret Thatcher treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk.
16 december » De eerste genetisch gemanipuleerde stier, stier Herman, komt ter wereld in Lelystad.
29 december » In Argentinië stelt president Carlos Menem de militaire juntaleiders van de periode 1976-83, de ex-generaals Jorge Videla en Roberto Viola, weer op vrije voeten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Gerrit, "Stamboom Baars", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-baars/I390.php : benaderd 4 januari 2026), "Hermanus Johannes Baars (1908-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.