Stamboom Ernst Maurits » Bernhard Hendrik Loois (1894-1948)

Persoonlijke gegevens Bernhard Hendrik Loois 


Gezin van Bernhard Hendrik Loois

Hij is getrouwd met Johanna Hermina Neervoort.

Zij zijn getrouwd op 16 november 1921 te Arnhem, hij was toen 27 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernhard Hendrik Loois?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 september 1894 lag rond de 11,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
    • 12 maart » Coca-Cola wordt voor het eerst in flessen verkocht.
    • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
    • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
    • 4 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC La Chaux-de-Fonds.
    • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
  • De temperatuur op 25 mei 1948 lag tussen 2,9 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 9 maart » In een 148 inch grote cyclotron van de universiteit van Californië worden mesonen gemaakt.
    • 14 maart » Bernd Stange, Oost-Duits voetballer en voetbalcoach
    • 31 maart » Het Amerikaanse congres keurt het Marshallplan goed.
    • 16 juni » De Franse overheid richt de luchtvaartmaatschappij Air France op.
    • 26 juni » De Berlijnse Luchtbrug wordt begonnen, nadat de Sovjet-autoriteiten op 24 juni een blokkade van Berlijn hebben ingesteld.
    • 14 september » Oprichting van Bolviaanse voetbalclub Club Destroyers.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1883 » Asta Nielsen, Deens actrice († 1972)
  • 1885 » D.H. Lawrence, Engels dichter, essayist, leraar, literatuurcriticus, (toneel)schrijver en vertaler († 1930)
  • 1892 » Lucien Buysse, Belgisch wielrenner († 1980)
  • 1900 » Harry de Keijser, Nederlands atleet († 1995)
  • 1903 » Theodor Adorno, Duits socioloog, filosoof, musicoloog en componist († 1969)
  • 1909 » Joachim Fernau, Duits schrijver, kunstenaar en kunstverzamelaar († 1988)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Loois

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Loois.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Loois.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Loois (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ernst Maurits, "Stamboom Ernst Maurits", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-andre-maurits/I292.php : benaderd 8 januari 2026), "Bernhard Hendrik Loois (1894-1948)".