De temperatuur op 12 maart 1929 lag tussen 0,1 °C en 3,3 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 januari » Publicatie van de eerste strip van Kuifje.
16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
1 april » Introductie van de jojo in New York.
18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging en latere profvoetbalclub Achilles '29.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
Dag van overlijden 27 juni 2015
De temperatuur op 27 juni 2015 lag tussen 10,3 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 10,3 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
6 juni » Gastland Canada wint in de openingswedstrijd van het zevende WK voetbal voor vrouwen met 1-0 van China.
7 juni » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal luistert het debuut op een WK-eindronde op met een 1-0 zege op Nieuw-Zeeland.
28 september » Een totale maansverduistering vindt plaats.
17 november » Een vriendschappelijke interland tussen het Nederlands Elftal en het Duitse Elftal werd geannuleerd door de dreiging van een bomaanslag. De wedstrijd zou in het teken staan van de aanslagen in Parijs.
20 november » Schaatser Pavel Kulizjnikov verbetert in Salt Lake City zijn eigen wereldrecord op de 500 meter (34,00 seconden) met een tijd van 33,98 seconden.
29 december » De Nederlandse drogisterijketen DA wordt failliet verklaard.
Dag van begraven 1 juli 2015
De temperatuur op 1 juli 2015 lag tussen 15,8 °C en 33,1 °C en was gemiddeld 26,0 °C. Er was 15,2 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
4 maart » In bosrijke nationale parken ten oosten van de beroemde Tafelberg in Kaapstad woeden al vier dagen grote bosbranden. Volgens de brandweer is al 4.000 hectare grond verwoest.
8 mei » De Zuid-Afrikaanse politie valt een methodistenkerk in Johannesburg binnen en pakt daar honderden immigranten op.
29 mei » Sepp Blatter wordt herkozen als president van wereldvoetbalbond FIFA. Hij wordt met een ruime meerderheid verkozen boven zijn enige uitdager Prins Ali bin Al-Hussein uit Jordanië. Enkele dagen later besluit hij op te stappen tegen een achtergrond van een corruptieschandaal.
4 juni » NRC Handelsblad-redacteur Tom-Jan Meeus wint de Anne Vondelingprijs 2014 voor politieke verslaggeving.
8 september » James Bond-boek Trigger Mortis van schrijver Anthony Horowitz verschijnt.
18 december » Het Nederlands handbalteam haalt voor het eerst in de geschiedenis een finale van een WK. In Herning werd Polen verslagen, na gestunt te hebben tegen de Fransen. De finale in Denemarken van het Wereldkampioenschap gaat het spelen tegen Noorwegen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Janneke Smids, "Stamboom Janneke Smids", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alma/I48048.php : benaderd 14 maart 2026), "Feikje Klazes Weening (1929-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.