De temperatuur op 19 maart 1910 lag tussen -1,8 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 3,0 °C. Er was 0,6 mm neerslag. Er was 8,6 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
15 mei » Oprichting van de Duitse sportclub FC St. Pauli uit Hamburg.
1 juli » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Ispahan (Isfahan) in Fars tot aartsbisdom Ispahan (Latijn).
5 oktober » Portugal wordt een republiek na een coup tegen koning Emanuel II.
20 oktober » De RMS Olympic wordt te water gelaten in Belfast, Ierland.
3 december » Demonstratie van de eerste neonlamp, door Georges Claude.
Trouwdag 9 augustus 1930
De temperatuur op 9 augustus 1930 lag tussen 12,0 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 februari » Bij het eerste zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey prolongeert Canada de wereldtitel door Duitsland in de finale in Berlijn met 6-1 te verslaan.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
24 augustus » De IJzertoren, langs de Belgische rivier de IJzer, wordt ingewijd.
28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
Dag van overlijden 10 augustus 2001
De temperatuur op 10 augustus 2001 lag tussen 10,1 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 8,8 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (27%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
15 maart » In het Zwitserse Bazel wordt het St. Jakob-Park officieel geopend: het grootse voetbalstadion van het land.
1 april » In Joegoslavië wordt voormalig president Slobodan Milošević gearresteerd.
13 augustus » Honderden blanke boeren ontvluchten Zimbabwe uit vrees voor gewelddadige landonteigeningen.
17 augustus » In Zürich verbetert atleet Troy Douglas het drie jaar oude Nederlands record op de 100 meter van Patrick van Balkom (10,23 seconden) met een tijd van 10,19 seconden.
12 september » Als gevolg van de aanslagen op 11 september 2001 stelt de NAVO voor het eerst in zijn geschiedenis vast dat er sprake is van een situatie als bedoeld in Artikel 5 van het NAVO-akkoord.
15 december » De toren van Pisa (Italië) wordt heropend voor publiek, na een restauratie die 11 jaar heeft geduurd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Janneke Smids, "Stamboom Janneke Smids", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alma/I1990.php : benaderd 12 maart 2026), "Pieter Pieters Alma (1910-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.