De temperatuur op 13 oktober 1929 lag tussen 10,1 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,9 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
23 juli » Inwijding van de Christus Koning-kathedraal in Reykjavik door kardinaal Willem Marinus van Rossum, prefect van de Propaganda Fide.
Trouwdag 17 december 1949
De temperatuur op 17 december 1949 lag tussen 4,6 °C en 9,8 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
19 juli » Oprichting van Albanese voetbalclub Dinamo Tirana.
8 augustus » Bhutan wordt onafhankelijk.
1 oktober » Koningin Juliana onthult een monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Razzia van Putten.
1 oktober » Mao Zedong roept te Peking officieel de Volksrepubliek China uit.
4 december » Voetbalclub Millonarios wint de Colombiaanse landstitel door Deportivo Cali in het tweede finaleduel met 3-2 te verslaan, onder meer door een treffer van Alfredo di Stefano.
15 december » West-Duitsland wordt deelnemer van het Marshallplan.
Dag van overlijden 17 juli 1993
De temperatuur op 17 juli 1993 lag tussen 14,9 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
26 mei » China laat Xu Wenli (49) vrij, drie jaar voor het aflopen van zijn straf. Hij is een van de bekendste politieke gevangenen van de democratische beweging van de periode 1978-1981.
31 mei » Wijziging van de naam van het aartsbisdom Esztergom in Hongarije in aartsbisdom Esztergom-Boedapest.
12 juli » Een menigte woedende Somaliërs doodt vier buitenlandse journalisten na een aanval van VN-troepen op een gebouw van de militie van de gezochte Somalische krijgsheer Mohammed Farrah Aidid, waarbij zeker zestien Somaliërs werden gedood.
28 augustus » 76 doden bij een vliegtuigongeluk in Tadzjikistan.
9 september » Bij hevige gevechten tussen troepen van de Verenigde Naties en een Somalische militie in de hoofdstad Mogadishu komen tientallen burgers om het leven.
2 december » Zwemster Jingyi Le scherpt bij de wereldkampioenschappen in Palma de Mallorca het wereldrecord op de 100 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 53,01. De mondiale toptijd was met 53,33 in handen van Franziska van Almsick.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Janneke Smids, "Stamboom Janneke Smids", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alma/I1569.php : benaderd 7 januari 2026), "Aalzen Fokkes Alma (1929-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.