Stamboom Alkemade » Petronella van den Berg (1870-1961)

Persoonlijke gegevens Petronella van den Berg 


Gezin van Petronella van den Berg

Zij is getrouwd met Franciscus Anthonius Moerel.

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1895 te Noordwijk, zij was toen 25 jaar oud.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 26 juni 1895 te Noordwijk, zij was toen 25 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):



Notities over Petronella van den Berg

"Pietje", in de familie bekend als 'tante Pietje Moerel'.
Ze werd vernoemd naar grootmoeder Petronella Alkemade-van Lanschot. Doopgetuigen: Theodorus Alkemade, broer van de moeder en zijn vrouw Maria van Steijn.

Zij erfde het in leer gebonden en zilver beslagen fotoalbum dat haar ouders in 1886 vanuit Australië van zwager Petrus Lambertus Alkemade (#186) en schoonzuster Jessie Adam cadeau hadden gekregen ter gelegenheid van hun 25 jarige huwelijk. Het album gaf zij later aan haar broer Adrianus (Arie) van den Berg in Anna Paulowna (bron: brief van B. Clarijs-Moerel aan #3 van januari 1960).

Haar dochter Cornelis Maria Moerel, gehuwd met Arie Blom, erfde van haar moeder de zilveren armband, die haar grootmoeder Alida van den Berg-Alkemade in 1886 uit Australië kreeg bij gelegenheid van haar 25-jarig huwelijk. Hun dochter Annie Blom, gehuwd met Herman Ramaker, zou deze armband op haar beurt in bezit hebben gekregen.

Bij kerkelijk huwelijk waren de getuigen: Cornelis Thomas van den Berg (#4505), haar broer en Petrus Johannes Litjens. Bij haar man werd vermeld in het trouwboek: uit Hillegom.
Uit dit huwelijk 13 kinderen Moerel, allen geboren te Oudewater:
Elisabeth Maria Cornelia, volgt.
Alida Maria *12 dec 1897, overleden 18 dec 1897 in Oudewater
Gerardus Johannes Joseph , *28 dec 1898, overleden 3 jul 1899 in Oudewater
Gerardus Johannes Joseph, *10 mei 1900, overleden 31 aug 1984. Getrouwd 30 apr 1930 in Alkmaar met Johanna Maria Jacoba van der Hart (*1901)
Cornelis Josephus, *13 aug 1901. Witte Pater en was jarenlang op missie in Malawi.
Franciscus Joseph Jeroen, volgt
Adrianus Joseph Pius Moerel, *5 aug 1903 in Oudewater, overleden 1 nov 1988. Getrouwd met Dien NN
Alida Maria Engelmunda, *21 mrt 1905, overleden 6 mei 1993 in Wijchen. Religieuse bij de Zusters van JMJ met de naam Zr Françoise
Gozewina Maria Cornelis, *20 juli 1906, overleden 20 aug 1906 in Oudewater
Cornelia Maria *28 nov 1907, overleden 22 okt 1992 in Sassenheim. Getrouwd 23 apr 1930 in Anna Paulowna met Adrianus (Arie) Wilhelmus Blom (23 mei 1906 te Sassenheim - 21 juli 1976 te Sassenheim). Zij kregen 14 kinderen.
Johanna Engelmunda *6 okt 1909, overleden 20 aug 1993 in Wijchen. Religieuse bij de Zusters van JMJ met de naam Zr Erelieve
Petrus Josephus, *24 nov 1910, overleden 24 feb 1911 in Oudewater
Hendrikus Josephus *vóór 16 okt 1912, overleden 16 okt 1912 in Oudewater

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella van den Berg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petronella van den Berg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB Noordwijk RK parochie
    DTB Noordwijk RK parochie
  2. BS Vlissingen O-1961 akte 228
    BS Vlissingen O-1961 akte 228

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 maart 1870 lag rond de 7,1 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 60%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
  • De temperatuur op 26 juni 1895 lag rond de 15,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
  • De temperatuur op 26 oktober 1961 lag tussen 9,7 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 3,3 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (47%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
    • 12 januari » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club Atlético Green Cross uit Manta.
    • 12 april » Lancering van de Vostok 1 met aan boord Joeri Gagarin. Hiermee was de eerste mens in de ruimte een feit. De Vostok 1 vloog in 1 uur en 48 minuten één keer rond de aarde.
    • 15 augustus » In de DDR begint men met de bouw van de betonnen Berlijnse Muur.
    • 23 augustus » Ranger 1 wordt gelanceerd.
    • 17 september » Premier Adnan Menderes van Turkije wordt geëxecuteerd, omdat hij schuldig is bevonden aan het schenden van de grondwet.
    • 9 november » Ontdekking van The Beatles door Brian Epstein in de Cavern Club in Liverpool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Berg

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Berg.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Berg.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Berg (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I8443.php : benaderd 11 februari 2026), "Petronella van den Berg (1870-1961)".