1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
13 maart » In de Tweede Boerenoorlog veroveren de Britten Bloemfontein.
2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
1 augustus » SCH 282 Dina Elisabeth zinkt, 9 doden.
26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
Trouwdag 24 oktober 1928
De temperatuur op 24 oktober 1928 lag tussen 6,6 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 maart » Florentino Feliciano, Filipijns rechtsgeleerde en rechter († 2015)
25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
13 juli » Bij een mijngasontploffing in de Staatsmijn Hendrik in Limburg (Nederland) vallen dertien doden.
15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
28 juli » Prins Hendrik opent de Olympische Spelen in Amsterdam.
21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
Dag van overlijden 19 februari 1974
De temperatuur op 19 februari 1974 lag tussen 2,7 °C en 4,2 °C en was gemiddeld 3,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I8052.php : benaderd 25 februari 2026), "Wilhelmus Johannes van Niekerk (1900-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.