Stamboom Alkemade » Christina Dirksdr van Alkemade (± 1312-1384)

Persoonlijke gegevens Christina Dirksdr van Alkemade 


Gezin van Christina Dirksdr van Alkemade

Zij is getrouwd met Wouter van Ligne.

Zij zijn getrouwd op 15 juli 1330.


Kind(eren):

  1. Johanna Woutersdr van Ligne  ± 1332-???? 


Notities over Christina Dirksdr van Alkemade

Zij was de dochter van Dirk van Alkemade, die als vader de boven vermelde tiende te Nootdorp uit de nalatenschap van haar moeder voor haar kocht. Met name werd zij voorts vermeld in 1330, toen tijdens haar minderjarigheid een huwelijk beraamd werd met Jan, bastaard van graaf Willem III, de later Jan van de Poel. Maar het huwelijk vond geen doorgang, zij huwde daarentegen met Wouter van Ligne. Zij ontving nog tot 1347 een jaarlijkse rente en zal begin 1348 overleden zijn. Dit wordt nader bevestigd door een verklaring van haar dochter Johanna, dat de heer van Oosterhout en heer Matthijs van der Burch uitspraak zouden doen over het leen van haar moeder. Deze Van der Burch was juist in 1347 rentmeester en in 1350 niet meer in functie. Het tweetal deed de uitspraak niet en het leen werd als verstorven beschouwd.
Christina's dochter Johanna huwde met Hendrik Floriszn. van Borsele. Zoon van het echtpaar was Jan van Borsele (1377 1399), die het tot ridder bracht en een gelijknamige zoon naliet. Met hem stierven de directe nakomelingen van Hendrik van Alkemade uit. De begeving van de kapel van Alkemade ging samen met het stamhuis naar Simon van Alkemade en de rechte lenen stierven af. (bron: dr. J.C. Kort, 'Van Alkemade 1200 1782', in: De Nederlandsche Leeuw jaargang 114 (1997), nr. 6 8, kolom 250 261, aldaar 260 261).
Ik had voor deze Kerstine van Alkemade als man eerder gevonden Jan van Henegouwen (nog nagaan).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Christina Dirksdr van Alkemade?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Christina Dirksdr van Alkemade

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Christina Dirksdr van Alkemade

Hugo van Maarland
± 1270-????

Christina Dirksdr van Alkemade
± 1312-1384

1330

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Kort, dr J.C.: 'Van Alkemade 1200 1782', in: De Nederlandsche Leeuw jaargang 114 (1997), nr. 6-8, kolom 250-261, aldaar
      Kort, dr J.C.: 'Van Alkemade 1200 1782', in: De Nederlandsche Leeuw jaargang 114 (1997), nr. 6-8, kolom 250-261, aldaar 260).

    Historische gebeurtenissen


    Over de familienaam Van Alkemade


    De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I6704.php : benaderd 10 februari 2026), "Christina Dirksdr van Alkemade (± 1312-1384)".