Stamboom Alkemade » Weynina van Torenvliet (± 1617-????)

Persoonlijke gegevens Weynina van Torenvliet 


Gezin van Weynina van Torenvliet

Zij is getrouwd met Gillis Steffensz van Heussen.

Zij zijn op 30 september 1637 te Leiden (NL) in ondertrouw gegaan.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 17 oktober 1637 te Leiden (NL).


Notities over Weynina van Torenvliet

Bij ondertrouw te Leiden op 30 sep 1637 en huwelijk aldaar op 17 okt 1637: Gillis van Heussen, jongman van Leyden, wonende op het Rapenburch met Wijnina van Thoorenvliet, jongedochter mede van Leyden, wonende in de Bredestraet, met als getuigen: voor de bruidegom: Jan van der Graft, (#15226), haer oom, wonende in de Bredestraet en Jan van Heussen, haer neef (zoon van Jan (#16084 ) en broer van Dirck (#20882) x Swanenburch), wonende op de Rijn, en voor de bruid: Allert van Rijn, haer oom, wonende tot Dordrecht. (bron: RAL DTB Leiden Schepenhuwelijken 1004-199, fol. C-079).

Op 4 nov 1650 testeert te Leiden: Wijnina Cornelisdr van Thorenvliet, ziekelijk, en verklaart dat het testament van 1 feb 1641 van kracht blijft, doch vult aan dat het Huis Thorenvliet met boomgaerden ende aerttuijn gelegen in de hoffstede Valckenburg, mitsgaders Ierenvelt met de chingelen ende wateren, thuijn ende lanen , de lanen daer aen behorende alle gelegen in Leijderdorp, alsmede een som van 10.000 gld gelegateert en besproken is aan Gillis van Heussen haar man. Hanna van Vorstenburch krijgt al haar clederen en toebehoren gelegateert alsmede een som van 7.000 gld, haar dienstknegten en dienstmaechden elk 100 gld voor elk jaar dat zij bij haar hebben gewoond, behalve Anthonis Gerrits, 50 gld ende Clara 100 gld.(bron: RAL Leiden 0506-228, akte 98, scan 114)..

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Weynina van Torenvliet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Weynina van Torenvliet

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Weynina van Torenvliet


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. RAL DTB Leiden 1004-199, fol. C-079
      RAL DTB Leiden 1004-199, fol. C-079

    Historische gebeurtenissen


    Over de familienaam Van Torenvliet


    De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I20894.php : benaderd 24 februari 2026), "Weynina van Torenvliet (± 1617-????)".