Zij is getrouwd met Johan Laurensz van Swaenswijck.
Zij zijn op 17 oktober 1623 te Leiden in ondertrouw gegaan.Bron 1
Zij zijn getrouwd november 1623 te Gouda.06-11-1613: Ellert Cornelisz is schuldig aan Engeltje Dammasdr, weeskind van Dammas Adriaensz Mes, wonende te Gouda, een losrente van 7 gulden per jaar met hypotheek op zijn huis en erf alsmede op 3 morgen 5 1/2 hond land onder de bovenwegsepolder, belend ten noorden de Achterweg, ten oosten Jan Cornelisz Neleman, ten zuiden de landscheiding en ten westen Cornelis Joostenz. (bron: Streekarchief Rijnlands Midden: protocollen Hazerswoude 1611-1618 inv.nr. 22 p. 277).
09-03-1618: Mees Cornelisz is schuldig aan Engeltje Dammasdr, weesdochter van Dammas Adriaensz Mes, wonende te Gouda, een jaarlijkse losrente van 12 gulden 10 stuivers (hoofdgeld 200 gulden) ontvangen uit handen van Andries Laurensz van Swaneswijck, schoonvader (#15301=stiefvader) van het weeskind, met hypotheek op de helft van zijn woning met 6 morgen 2 1/2 hond land gemeen met de wederhelft welke ter leen wordt gehouden van de vrouwe van Hazerswoude gelegen bovenweg in de polder, belend in zijn geheel ten oosten de kinderen van Sijmon Jansz, ten zuiden de Snydelwijckerkade, ten westen Cornelis Sijmon Jansz en ten noorden de Achterweg (bron: Streekarchief Rijnlands Midden: protocollen Hazerswoude 1611-1618 inv.nr. 22 p.703v).
Bij ondertrouw te Leiden op 17 okt 1623: Johan Lourisz van Swaenswijck, geboortig van Leyden, met Engeltgen Dammesdr Mes, geboortig van Gouda en wonende te Gouda.. Geen getuigen vermeld (bron: RAL DTB Leiden 1004, 9, fol. I-187v).
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Engeltgen Dammas Mes | ||||||||||||||||||
1623 | ||||||||||||||||||
Johan Laurensz van Swaenswijck | ||||||||||||||||||
RAL DTB Leiden 1004, 9, fol. I-187v