Stamboom Alkemade » Wigger Claesz Cousebant (± 1515-± 1591)

Persoonlijke gegevens Wigger Claesz Cousebant 


Gezin van Wigger Claesz Cousebant

(1) Hij is getrouwd met Janne Pietersdr.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1549 te Haarlem.Bronnen 2, 3


Kind(eren):

  1. Barend Wiggersz Cousebant  ± 1554-1603 


(2) Hij is getrouwd met Margriete Pieters Deyman.

Zij zijn getrouwd op 16 oktober 1574 te Haarlem.Bronnen 2, 3


Notities over Wigger Claesz Cousebant

Vernoemd naar grootvader Wigger NN.
Wigger Claesz. Cousebant, zoon Claes Cousebant en Kerstyne Wiggersdr., brouwer te Haarlem, huwde in 1549 Janne Pietersdr. en in 1574 Margriete Pietersdr. Hij overleed tussen 1586 en 1596 (bron: NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09).
1549: huwelijkscontract van Wigger Claesz. met Janne Pietersdr.(bron: NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09 inv.nr.1).
1574: huwelijkscontract van Wigger Claesz., brouwer, met Margriete Pietersdr., gesloten te Haarlem (bron: NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09 inv.nr.2).
1576: testament van Wigger Claesz., brouwer, en diens echtgenote Margriete Pietersdr., opgemaakt te Haarlem (bron: NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09 inv.nr.3).
Wigger Claesz. Cousebant, die tweemaal huwde, eerst in 1549 met Janne Pietersdr. en na haar dood met Margriete Pietersdr. Wigger was brouwer te Haarlem, mogelijk op 'Bakenes' en zeker niet onbemiddeld.
Uit de huwelijkse voorwaarden van zijn eerste huwelijk wordt duidelijk dat de moeder van Wigger Claesz. Cousebant geen Christina van Bakenes heet maar bekend is onder de naam Kerstyne Wiggersdr.
Kerstyne en Christina zijn vrijwel synoniem, maar omdat zij nergens vermeld wordt met de toevoeging 'Van Bakenes' is dit geen afdoende bewijs om haar tot het geslacht Van Bakenes te rekenen.
Vermeldenswaard is dat er in 1540 een (eveneens nog niet te plaatsen) Wouter Bakkenes voorkomt als deken te Haarlem. Hij heeft een dochter genaamd Kerstyne, hetgeen suggereert dat de naam Kerstyne/Christina voor komt binnen het geslacht (Van) Bakenes.
Aangezien er geen enkele primaire indicatie is dat Kerstyne een Van Bakenes was, mag men zich afvragen waarom dit in de 'Annuaire de la Noblesse Belge' als een vaststaand gegeven word vermeld (bron: www.bakkenes.eu/Cousebant).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wigger Claesz Cousebant?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wigger Claesz Cousebant

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wigger Claesz Cousebant

Kerstyne Wiggersdr
± 1480-????

Wigger Claesz Cousebant
± 1515-± 1591

(1) 1549

Janne Pietersdr
± 1529-< 1574

(2) 1574

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09
    NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09
  2. NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09 inv.nr.2
    NL-HaNA, Cousebant, 3.20.09 inv.nr.2
  3. Vries, Jan de
    Vries, Jan de

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Filips III (Oostenrijks Huis) was van 1555 tot 1581 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1574: Bron: Wikipedia
    • 29 januari » De Geuzen verslaan de Spanjaarden tijdens een zeeslag op de Oosterschelde (Slag bij Reimerswaal).
    • 14 april » Slag op de Mookerheide tussen het Spaanse leger en huurtroepen onder Lodewijk en Hendrik van Nassau, die beiden sneuvelen.
    • 3 oktober » Ontzet van Leiden na een Spaanse belegering.
    • 23 november » Johan III van Nassau-Saarbrücken wordt opgevolgd door zijn achterneven Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau. Ze volgen hem ook op als regent voor Johan Lodewijk I van Nassau-Idstein.
    • 7 december » De halfbroers Albrecht van Nassau-Weilburg en Filips IV van Nassau-Neuweilnau verdelen de Saarbrückense erfenis: Albrecht ontvangt Ottweiler, de ambten Homburg, Kirchheim en de heerlijkheden Lahr en Mahlberg, en Filips ontvangt de graafschappen Saarbrücken en Saarwerden en de heerlijkheid Stauf.

Over de familienaam Cousebant


De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I19073.php : benaderd 24 februari 2026), "Wigger Claesz Cousebant (± 1515-± 1591)".