Stamboom Alkemade » Bartholomeus Jansz van Assendelft (± 1594-> 1656)

Persoonlijke gegevens Bartholomeus Jansz van Assendelft 


Gezin van Bartholomeus Jansz van Assendelft

Hij is getrouwd met Clara Pieters van der Werff.

Zij zijn op 29 juni 1619 te Leiden (NL) in ondertrouw gegaan.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 21 juli 1619 te Leiden (NL).Bron 1


Kind(eren):



Notities over Bartholomeus Jansz van Assendelft

Goudsmid (1619).
Bij ondertrouw en huwelijk te Leiden 1619: Bartholomees Jansz van Assendelft, geboortig van Leyden, goudsmid met als getuige voor de bruidegom: Claes Jansz van Assendelft, broeder.
Op 11 mei 1640 na een kwestie accoord tussen de buren aan het slootje Gods buiten de Zijlpoort: Isnoult Fransz. de Bije, (#15877), voor wie Bartholomees van Assendelft, zijn oom optreedt tegen Jan Teunissen, die klaagt dat zijn overhangende pannen zijn verwijderd door De Bije, hoewel hij zijn 'drop' buiten zijn muur op De Bije' s erf heeft (bron: RAL Leiden 508-48, fol. F-64v).

Was op 22 jun 1656 te Leiden als vader getuige voor de bruidegom bij de ondertrouw van zijn zoon Adriaen met Johanna Jacobs Malevesey (#15826).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartholomeus Jansz van Assendelft?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bartholomeus Jansz van Assendelft

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bartholomeus Jansz van Assendelft

Claes van Banchem
± 1520-????

Bartholomeus Jansz van Assendelft
± 1594-> 1656

1619

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. RAL DTB Leiden Schepenhuwelijken (1592-1795), fol. B - 087
      RAL DTB Leiden Schepenhuwelijken (1592-1795), fol. B - 087

    Historische gebeurtenissen

    • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1619: Bron: Wikipedia
      • 12 maart » Kapitein Van Raay (VOC) doopt fort Jacatra om in fort Batavia.
      • 12 mei » Johan van Oldenbarnevelt wordt ter dood veroordeeld wegens hoogverraad.
      • 13 mei » Johan van Oldenbarnevelt wordt in Den Haag onthoofd op last van de Staten-Generaal. Hij was ter dood veroordeeld wegens landverraad en hoogverraad. Zelf vond hij dat hij onschuldig was en hij diende daarom geen gratieverzoek in, omdat dat een impliciete schuldbekentenis zou inhouden.
      • 10 juni » Slag bij Záblati in de Dertigjarige Oorlog.
      • 10 november » De nacht van de drie visioenen van René Descartes.

    Over de familienaam Van Assendelft


    De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I15828.php : benaderd 22 februari 2026), "Bartholomeus Jansz van Assendelft (± 1594-> 1656)".