Stamboom Alkemade » Cornelis Corsz van der Aer (± 1582-> 1614)

Persoonlijke gegevens Cornelis Corsz van der Aer 


Gezin van Cornelis Corsz van der Aer

Hij is getrouwd met Fijtgen Cornelis de Haes.

Zij zijn op 31 mei 1607 te Leiden in ondertrouw gegaan.Bron 1

Zij zijn getrouwd juni 1607 te Leiden.


Notities over Cornelis Corsz van der Aer

Lakenkoper (1615). (bron: RAL Leiden 0506-126, akte 67, scan 112)
Bij ondertrouw te Leiden op 31 mei 1607: Cornelis Corsensz van der Aer, geboortig van Leyden, met Fytgen Cornelisdr de Haes, geboortig van Alphen, met als getuige voor de bruidegom: Dr Garbrant Warmont (#14531), zwager; de bruid is niet gecompareerd maar met behoorlijke attestatie overgelevert van de dienher des Woorts tot Alphen. (bron: RAL DTB Leiden Schepenhuwelijken 1004-197 fol A-127).

Op 28 jun 1627 komen Joffr. van Panhuysen en Cornelis Corsz van der Aer, naaste buren aan de Steenschuyr zuidzijde, overeen, dat Van Panhuysen de aan Van der Aer toebehorende muur mag gebruiken, maar deze dan wel moet laten verstevigen (bron: RAL Leiden 508-48, fol. E-11).

Op 21 mei 1646 verbieden Jan Adryaensz le Pla (#18476) en Laurens Vergeyl aan Cornelis Korssen van der Aer c.s. en andere buren gebruik te maken van de uitgang van de Vispoort, bij de Visbrug (Aalmarkt) (bron: RAL Leiden 0508-48, fol. F-174v).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Corsz van der Aer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis Corsz van der Aer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Corsz van der Aer

Cornelis Corsz van der Aer
± 1582-> 1614

1607

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. RAL DTB Leiden Schepenhuwelijken (1592-1795), fol. A - 127
      RAL DTB Leiden Schepenhuwelijken (1592-1795), fol. A - 127

    Over de familienaam Aer

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Aer.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Aer.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Aer (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Alkemade is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Emiel Alkemade, "Stamboom Alkemade", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alkemade/I14541.php : benaderd 22 februari 2026), "Cornelis Corsz van der Aer (± 1582-> 1614)".