Stamboom Alblas » Margje Cornelia Alblas (1904-1940)

Persoonlijke gegevens Margje Cornelia Alblas 


Gezin van Margje Cornelia Alblas

Zij is getrouwd met Piet Drop.

Margje Cornelia Alblas en Piet Drop zijn tijdens het bombardement op Rotterdam op 14 Mei 1940 omgekomen, zij woonden in de Lange Torenstraat. Op de persoonskaart van hun beiden staat vermeld dat de overlijdensdatum 1 Juni 1940 is, vermoedelijk zijn op die datum de indentiteit van de stoffelijke overschotten vast gesteld. Een zwager van haar, W. Kalkman, heeft de stoffelijke overschotten gevonden. Voor haar trouwen was Margje Cornelia inwonend bij haar ouders of in de inrichtingen waar zij werkte, dat was vanaf 03-06-1935 tot 17-04-1936 in Haarlem en later in Rotterdam op het Hazepadlaan 26-32, waarschijnlijk een ziekenhuis.

Zij zijn op 16 november 1939 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 29 november 1939 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 34 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Margje Cornelia Alblas?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Margje Cornelia Alblas

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Margje Cornelia Alblas

Teunis Alblas
1840-1914
Teunis Alblas
1863-1945

Margje Cornelia Alblas
1904-1940

1939

Piet Drop
1904-1940


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 december 1904 lag tussen -0,3 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
      • 23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
      • 17 februari » Première van de opera Madama Butterfly van Giacomo Puccini in het Teatro alla Scala in Milaan.
      • 15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
      • 16 juni » Op deze dag speelt het boek Ulysses van James Joyce zich af.
      • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
      • 15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
    • De temperatuur op 29 november 1939 lag tussen 6,0 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 6,3 mm neerslag gedurende 4,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
      • 12 maart » Kroning van Paus Pius XII in Rome.
      • 14 maart » Gesteund door Adolf Hitler roepen Slowaakse separatisten de onafhankelijkheid uit van Slowakije, die een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
      • 28 maart » Einde Spaanse Burgeroorlog, generaal Francisco Franco verovert Madrid.
      • 22 mei » Onthulling van het grafmonument voor kardinaal Willem Marinus van Rossum in de Kloosterkerk te Wittem door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi, zijn opvolger als prefect van de Propaganda Fide.
      • 25 augustus » Polen en Groot-Brittannië tekenen een bijstandsverdrag.
      • 29 september » Polen wordt verdeeld tussen nazi-Duitsland en de Sovjet-Unie.
    • De temperatuur op 1 juni 1940 lag tussen 5,3 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 23 april » Herman Anthony vraagt octrooi aan op de lekvrije batterij
      • 25 mei » Opening van het Estadio Ramón Tahuichi Aguilera in Santa Cruz de la Sierra, Bolivia.
      • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
      • 11 september » Hitler schort het bevel tot de landing in Engeland drie dagen op; hij stelt ook op 14 en 17 september de beslissing uit.
      • 28 oktober » Ohi Day: Griekenland zegt nee tegen Mussolini, de asmogendheden en alles waar zij voor staan.
      • 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Alblas

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Alblas.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Alblas.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Alblas (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Alblas is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Kees Alblas, "Stamboom Alblas", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-alblas/I2386.php : benaderd 14 maart 2026), "Margje Cornelia Alblas (1904-1940)".