Stamboom Albert-Puts » Franciscus Beckers (1805-1889)

Persoonlijke gegevens Franciscus Beckers 

  • Hij is geboren op 3 januari 1805 in Maasbracht.Bron 1
    Acte de Naissance.
    L'an treize de la RF la treize du mois de nivôse pardevant nous maire de la commune de Maasbracht est comparé Jean Guillaume Beckers agé de 32 ans cultivateur domiclié à Maasbracht hameau du Beek, lequel nous à présenté un enfant du sexe masculin, né aujourd'hui treize nivôse à douze heures à midi de lui déclarant et de Hélène Wevers son épouse,et auquel il a déclaré vouloir donner le prénom de François, les dites déclaration et présentation faite en présence de Simon Wevers agé de 23 ans cultivateur domicilié à Maasbracht et de Gabriel Scheeren agé de 43 ans, au bateliceo (vrachtvaart) domicilié à Maasbracht.
    Tijdstip: 12:00
  • Registratie van geboorte op 3 januari 1805.Bron 1
  • Beroep: landbouwer.
  • Woonachtig: Maasbracht.
  • Hij is overleden op 18 augustus 1889 in Maasbracht, hij was toen 84 jaar oud.Bron 2
    In het jaar 1889 den 19de augustus zijn voor ons ambtenaar van de gemeente Maasbracht verschenen Jan Beckers oud 34 jaar landbouwer wonende te Maasbracht, zoon van de overledene en Jacobus van de Venne 26 jaar landbouwer wonende te Maasbracht, die ons verklaren, dat François Beckers geboren te Maasbracht oud 84 jaar landbouwer wonende te Maasbracht, zoon van Jean Guillaume Beckers en van Hélène Wevers, weduwnaar vanCunegonda Sampers is overleden den 18de augustus 1889 te Maasbracht des namiddags te vijf ure.
    Tijdstip: 17:00
  • Registratie van overlijden op 19 augustus 1889.Bron 2
  • Een kind van Johannes Wilhelmus Beckers en Helena Wevers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 april 2021.

Gezin van Franciscus Beckers

Hij is getrouwd met Cunegonda Sampers.

Zij zijn getrouwd op 26 april 1844 te Linne, hij was toen 39 jaar oud.Bron 3

in het jaar 1844 den 26ste april zijn voor Reijnier Sampers burgemeester van Linne verschenen Franciscus Beckers jongeman oud 39 jaar geboren en woonachtig te Maasbracht meerderjarige en wettige zoon van Joannes Wilhelmus Beckers landbouwer woonachtig te Maasbracht en van wijlen Helena Wevers overleden te Maasbracht, en Cunegonda Sampers jongedochter oud 30 jaren zonder beroep geboren en woonachtig binnen deze gemeente meerderjarige dochter van wijlen Hendrikus Sampers en van wijlen Maria Anna Wetsels beiden alhier overleden.Het huwelijk is voltrokken in tegenwoordigheid van de getuigen Franciscus Janssen oud 32 jaren rentenier wonende te Linnen, Reijnier Meuwissen oud 66 jaar secretaris wonende te Linne, Gerardus Sampers oud 48 jaren, Jacobus Sampers 44 jaar jaren pachter beiden broeders van de bruid en inwoners van deze gemeente.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Beckers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus Beckers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. acte de naissance
  2. overlijdensakte no.19
  3. huwelijksakte no.5

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 januari 1805 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 1 februari » Op de stadsgracht te Leeuwarden heeft een wedstrijd plaats voor vrouwspersoonen. Er verschijnen 130 schaatsrijdsters aan de start, terwijl er op de stadswallen 10.000 toeschouwers staan. De eerste prijs is een gouden oorijzer ter waarde van 105 gulden en Trijntje Pieters van Poppingawier mag zich na afloop met het oorijzer tooien.
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 3de president van de Verenigde Staten.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
    • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.
  • De temperatuur op 26 april 1844 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 27 februari » De Dominicaanse Republiek wordt onafhankelijk van Haïti.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 23 mei » Een jonge man, die later bekend werd als de Báb, kondigt in Shiraz (Perzië) de op handen zijnde komst aan van de door alle volkeren der aarde verwachte Boodschapper van God.
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 15 juni » Aan Charles Goodyear wordt een octrooi verleend voor het vulkaniseren van rubber.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
  • De temperatuur op 18 augustus 1889 lag rond de 19,9 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Benjamin Harrison wordt beëdigd als 23e president van de Verenigde Staten
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
    • 3 juli » De paardentram van de UTM (Utrechtse Tram-Maatschappij) wordt feestelijk geopend.
    • 6 september » In Antwerpen ontploft de patroonfabriek Corvilain. Er vallen 95 slachtoffers.
    • 8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Beckers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Beckers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Beckers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beckers (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W.H.G. Cammaert, "Stamboom Albert-Puts", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-albert-puts/I282.php : benaderd 11 januari 2026), "Franciscus Beckers (1805-1889)".