De temperatuur op 2 januari 1909 was gemiddeld 2,0 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
Trouwdag 5 juni 1931
De temperatuur op 5 juni 1931 lag tussen 6,5 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
3 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Varteks Varaždin.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
16 oktober » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch delegaat in Bulgarije.
26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
Dag van overlijden 17 augustus 1947
De temperatuur op 17 augustus 1947 lag tussen 16,7 °C en 30,3 °C en was gemiddeld 23,4 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (90%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
24 maart » Bij een brand in de staatsmijn Hendrik in Brunssum komen dertien mijnwerkers om het leven.
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
7 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Steaua Boekarest.
24 juni » De eerste bekende rapportage van een UFO: Kenneth Arnold, vliegend over de staat Washington, ziet negen lichtgevende ronde objecten.
27 juni » In Ukkel wordt met 38,8°C de hoogste temperatuur gemeten die ooit in België is vastgesteld. In Maastricht wordt het op die dag 38,4°C, de op een na hoogste temperatuur in Nederland ooit gemeten.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: A.J. Kegels, "Stamboom Afens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-afens/I1476.php : benaderd 3 maart 2026), "Catharina Maas (1909-1947)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.