De temperatuur op 25 december 1937 lag tussen 0,4 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 5,9 uur zonneschijn (76%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
14 maart » Baltasar Porcel i Pujol, Mallorcaans schrijver, journalist en literair criticus († 2009)
16 maart » Willy Walden en Piet Muijselaar treden voor het eerst op als de dames Snip en Snap.
26 maart » De Amerikaanse raketontwikkelaar Robert Goddard schiet een raket tot een hoogte van 2750 meter, de grootste hoogte die hij met een raket heeft bereikt.
8 juni » Wereldpremière van de Carmina Burana van Carl Orff in de Alte Oper in Frankfurt am Main.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.
Dag van overlijden 28 augustus 1999
De temperatuur op 28 augustus 1999 lag tussen 9,9 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 16,7 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
10 januari » Ter gelegenheid van de zeventigjarige verjaardag van de eerste publicatie van het eerste Kuifjeverhaal, geeft de firma Casterman een herdruk uit van Tintin au pays des Soviets (Kuifje in het land van de Sovjets).
1 mei » De Belgische radiozender BRT2 wordt omgedoopt tot Radio 2, krijgt een nieuw logo en profileert zich als een gezellige familiezender.
12 juni » Servische troepen trekken zich terug uit Kosovo na 79 dagen van NAVO-bombardementen.
26 september » Het Nederlands Davis Cup-team wint in Guayaquil met 3-2 van Ecuador en handhaaft zich in de Wereldgroep.
31 oktober » Eerste uitreiking Seghers Literatuurprijs.
12 december » Twee dagen na zijn vorige wereldrecord op de 100 meter vlinderslag (52,03) verbetert Michael Klim in Canberra die mondiale toptijd opnieuw: 51,81. Het oude record (52,15) stond sinds 9 oktober 1997 ook al op naam van de Australische zwemmer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jeroen Adolfse, "Adolfse - Schouten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-adolfse/I0017.php : benaderd 4 maart 2026), "Franciscus Emmanuel Maria Adolfse (1937-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.