Stamboom Abbenes/Peijpers » Helena Jans Noot (1829-1913)

Persoonlijke gegevens Helena Jans Noot 


Gezin van Helena Jans Noot

Zij is getrouwd met Simon Stikkel.

Zij zijn getrouwd op 29 oktober 1863 te Den Helder (NH), zij was toen 34 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Grietje Stikkel  1865-1953 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Helena Jans Noot?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Helena Jans Noot

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Helena Jans Noot

Riekje Blom
1804-1881

Helena Jans Noot
1829-1913

1863

Simon Stikkel
1820-1871


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Archief :NH Archief te Haarlem
    Akteplaats:Den Helder (NH) Reg. Datum :22-06-1829
    Soort Akte:Geboorteakte Foto Nummer:757.jpg
  2. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :129
    Akteplaats:Den Helder (N-H) Reg. Datum :19-06-1913
    Soort Akte:Overlijdensakte Foto Nummer:757.jpg, akte 129
  3. Archief :Regionaal Archief Alkmaar Aktenummer :149
    Akteplaats:Den Helder Reg. Datum :29-10-1863
    Soort Akte:Huwelijksakte Foto Nummer:303_4.jpg, akte 149

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 juni 1829 lag rond de 25,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.
  • De temperatuur op 29 oktober 1863 lag rond de 10,9 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
    • 4 november » Première van de opera Les Troyens à Carthage van Hector Berlioz in Parijs.
    • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
  • De temperatuur op 18 juni 1913 lag tussen 13,8 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 18,5 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
    • 15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
    • 10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
    • 24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
    • 28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
    • 4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Noot

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Noot.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Noot.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Noot (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rene Peijpers, "Stamboom Abbenes/Peijpers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-abbenes/I757.php : benaderd 2 januari 2026), "Helena Jans Noot (1829-1913)".