Stamboom Abbenes/Peijpers » Johanna Wilhelmina Pontvuijst (1870-1946)

Persoonlijke gegevens Johanna Wilhelmina Pontvuijst 


Gezin van Johanna Wilhelmina Pontvuijst

Zij is getrouwd met Gerrit Abbenes.

Zij zijn op 5 januari 1895 te Zijpe (NH) in ondertrouw gegaan.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 19 januari 1895 te Zijpe (NH), zij was toen 24 jaar oud.Bron 4

Getuige: Jacob Abbenes, broeder + Arie Leeuw + Maarte Bossen + Dirk Smit

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Wilhelmina Pontvuijst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Wilhelmina Pontvuijst

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Wilhelmina Pontvuijst

Johanna Wilhelmina Pontvuijst
1870-1946

1895

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :106
    Akteplaats:Sloten (NH) Reg. Datum :14-10-1870
    Soort Akte:Geboorteakte Foto Nummer:452.jpg

    Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :
    Akteplaats:Amsterdam Reg. Datum :02-01-1895
    Soort Akte:Uittreksel Geboorte register Foto Nummer:452_1.jpg, akte 106
  2. Archief :NH Archief te Haarlem Aktenummer :48
    Akteplaats:Zijpe Reg. Datum :12-11-1946
    Soort Akte:Overlijdensakte Foto Nummer:452.jpg, akte 48
    Foto :452.jpg
  3. Archief :NH Archief te Haarlem........Aktenummer :1
    Akteplaats:Zijpe (NH)...................Reg. Datum :05-01-1895
    Soort Akte:Huwelijksaangifte............Foto Nummer:176_1.jpg

    Eerste afkondiging huwelijk.............1)Datum + Reg:06-01-01895
    Tweede afkondiging huwelijk.............2)Datum + Reg:13-01-1895
    Archief :NH Archief te Haarlem........1)Aktenummer :2
    Akteplaats:Zijpe(NH)....................2)Aktenummer :3
    Soort Akte:Huwelijksafkondiging.........1)Foto Nummer:176_2.jpg
    ........................................2)Foto Nummer:176_3.jpg, akte 1
  4. Archief :NH Archief te Haarlem.........Aktenummer :3
    Akteplaats:ijpe (NH).....................Reg. Datum :19-01-1895
    Soort Akte:Huwelijksakte.................Foto Nummer:176_4.jpg, akte 3

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 oktober 1870 lag rond de 11,4 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 45 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 19 januari 1895 lag rond de 2,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
    • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
  • De temperatuur op 10 november 1946 lag tussen 1,4 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 4,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,1 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Brazilië.
    • 19 maart » Frans-Guyana, Guadeloupe, Martinique en Réunion worden departementen van Frankrijk.
    • 9 juni » Koning Rama VIII van Thailand wordt doodgeschoten gevonden in zijn slaapkamer. Hij wordt opgevolgd door zijn broer Bhumibol als koning Rama IX.
    • 28 juni » De Grondwetgevende Vergadering van Italië kiest Enrico De Nicola tot voorlopig staatshoofd.
    • 11 september » In Nederland wordt de Operatie Black Tulip gestart.
    • 24 oktober » De eerste Kronkel verschijnt, het dagelijkse cursiefje van Simon Carmiggelt in Het Parool.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pontvuijst


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rene Peijpers, "Stamboom Abbenes/Peijpers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-abbenes/I452.php : benaderd 5 januari 2026), "Johanna Wilhelmina Pontvuijst (1870-1946)".