Stamboom Abbenes/Peijpers » Ruurdje Zijlma (1896-1977)

Persoonlijke gegevens Ruurdje Zijlma 


Gezin van Ruurdje Zijlma

Zij is getrouwd met Jan Ijfs.

Zij zijn getrouwd op 2 oktober 1918 te Amsterdam (NH), zij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Getuige: Isaac Gerbens Zijlma,broer + Pieter Zijlma,broer

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ruurdje Zijlma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ruurdje Zijlma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ruurdje Zijlma

Willem Zijlma
1823-1908
Gerben Zijlma
1849-1906

Ruurdje Zijlma
1896-1977

1918

Jan Ijfs
1895-1968


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Archief :Stadsarchief Amsterdam........Aktenummer :8175
      Akteplaats:Amsterdam (NH)................Reg. Datum :20-07-1896
      Soort Akte:Geboorteakte .................Foto Nummer:2893.jpg, akte 8175
    2. Archief :Stadsarchief Amsterdam.
      Akteplaats:Amsterdam (NH).
      Soort Akte:Gezinskaart..........Foto Nummer:2893.jpg

      Archief :Delpher
      Akteplaats:Amsterdam (NH)................Reg. Datum :22-01-1977
      Soort Akte:Overlijdensadvertentie........Foto Nummer:2893.jpg
      Info :Familiebericht. "Het Parool". Amsterdam, 22-01-1977. Geraadpleegd op Delpher
    3. Archief :Stadsarchief Amsterdam........Aktenummer :820
      Akteplaats:Amsterdam (NH)................Reg. Datum :02-10-1918
      Soort Akte:Huwelijksakte.................Foto Nummer:1189_4.jpg, akte 820

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 april 1896 lag rond de 6,7 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
      • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
      • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
      • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
      • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
      • 13 september » Paus Leo XIII verklaart in zijn apostolische brief Apostolicae Curae de priester- en bisschopswijdingen en Apostolische successie in de Kerk van Engeland ongeldig.
    • De temperatuur op 2 oktober 1918 lag tussen 3,0 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 4,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
      • 16 januari » De Postcheque- en Girodienst wordt gestart.
      • 24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
      • 7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
      • 12 november » Nederland verleent asiel aan de gevluchte Duitse keizer Wilhelm II.
      • 13 november » Geallieerde troepen bezetten Constantinopel de hoofdstad van het Ottomaanse Rijk.
      • 4 december » De Amerikaanse president Woodrow Wilson vaart naar Versailles voor de vredesbesprekingen van de Eerste Wereldoorlog. Hij is hiermee de eerste Amerikaanse president die naar het buitenland reist terwijl hij in functie is.
    • De temperatuur op 19 januari 1977 lag tussen -2,7 °C en -0,5 °C en was gemiddeld -1,4 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 4,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
    • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
    • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
      • 26 maart » Het Nederlands voetbalelftal verslaat België met 2-0 in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978. Johnny Rep en Johan Cruijff schieten raak.
      • 9 mei » Een brand in Hotel Polen en een filiaal van de Slegte in Amsterdam kost aan 33 mensen het leven.
      • 23 mei » Zuid-Molukkers beginnen een treinkaping bij De Punt en gijzeling van een lagere school in Bovensmilde.
      • 23 augustus » Björn Borg lost Jimmy Connors na 160 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, maar de Zweed moet die positie een week later alweer afstaan aan de Amerikaan.
      • 12 september » Steve Biko sterft als gevolg van mishandeling door politie in Zuid-Afrika. Zijn dood krijgt een symboolfunctie in het anti-Apartheidsprotest.
      • 25 september » Begrafenis van Steve Biko in Zuid-Afrika.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1893 » Edna Parker, oudste erkende levende persoon ter wereld († 2008)
    • 1893 » Harold Lloyd, Amerikaans filmkomiek († 1971)
    • 1893 » Joan Miró, Spaans schilder († 1983)
    • 1894 » Martinus Nijhoff, Nederlands dichter († 1953)
    • 1900 » Fred Raymond, Oostenrijks componist († 1954)
    • 1900 » Kees Verwey, Nederlands impressionistisch kunstschilder († 1995)

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Zijlma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zijlma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zijlma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zijlma (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rene Peijpers, "Stamboom Abbenes/Peijpers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-abbenes/I2893.php : benaderd 15 februari 2026), "Ruurdje Zijlma (1896-1977)".