Stamboom Abbenes/Peijpers » Elise Margarethe Auguste Thiel (1890-1967)

Persoonlijke gegevens Elise Margarethe Auguste Thiel 


Gezin van Elise Margarethe Auguste Thiel

Zij is getrouwd met Theodorus Brandjes.

Zij zijn getrouwd op 23 augustus 1915 te Velsen (NH), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3

Getuige: Nicolaas Korsman,neef + Gijsbert van Schinkel

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elise Margarethe Auguste Thiel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Elise Margarethe Auguste Thiel

Elise Margarethe Auguste Thiel
1890-1967

1915

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Persoonskaart:Archief :(In eigen beheer)
    Akteplaats:Beverwijk (NH)...............Reg. Datum :15-03-1940
    Soort Akte:Persoonskaart.................Foto Nummer:2329.jpg
  2. Persoonskaart:Archief :(In eigen beheer)
    Akteplaats:Beverwijk (NH)...............Reg. Datum :15-03-1940
    Soort Akte:Persoonskaart.................Foto Nummer:2329.jpg
  3. Archief :NH Archief te Haarlem.........Aktenummer :99
    Akteplaats:Velsen (NH)...................Reg. Datum :23-08-1915
    Soort Akte:Huwelijksakte.................Foto Nummer:995_4.jpg

    Persoonskaart:Archief :(In eigen beheer)
    Akteplaats:Beverwijk (NH)...............Reg. Datum :15-03-1940
    Soort Akte:Persoonskaart.................Foto Nummer:2329.jpg, akte 99

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 december 1890 lag rond de -1,7 °C. Er was 0.6 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
    • 27 juli » Vincent van Gogh schiet zichzelf in de borst met een revolver. Aan zijn verwondingen overlijdt hij twee dagen later, op 29 juli.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
    • 29 december » Het bloedbad van Wounded Knee vindt plaats.
  • De temperatuur op 23 augustus 1915 lag tussen 6,4 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 4,3 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
    • 25 januari » Alexander Graham Bell voert het eerste transcontinentale telefoongesprek, van New York naar San Francisco
    • 3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
    • 17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
    • 7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
    • 25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
  • De temperatuur op 16 maart 1967 lag tussen 2,4 °C en 9,7 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Soeharto neemt in Indonesië de macht over van Soekarno.
    • 8 april » Benoeming van Jean Hengen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
    • 21 april » Staatsgreep door militairen onder leiding van kolonel Georgios Papadopoulos in Griekenland, koning Constantijn II gaat in Italië in ballingschap, begin kolonelsregime.
    • 10 juni » Kroonprinses Margrethe II van Denemarken trouwt met Henri de Laborde de Monpezat.
    • 16 juni » Het Monterey Pop Festival vindt plaats, een 3-daags evenement met o.a optredens van The Who, Jimi Hendrix en Janis Joplin.
    • 28 november » Ontdekking van de eerste pulsar, door Jocelyn Bell Burnell en Antony Hewish.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1878 » Anton Lajovic, Sloveens rechter en componist († 1960)
  • 1883 » Harry Kuyten, Nederlands graficus en kunstschilder († 1952)
  • 1883 » Louis Davids, Nederlands cabaretier en revue-artiest († 1939)
  • 1886 » Johan Hilgers, Nederlands piloot en luchtvaartpionier († 1945)
  • 1890 » Klaas Schilder, Nederlands theoloog en verzetsstrijder († 1952)
  • 1902 » Ralph Richardson, Engels acteur († 1983)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Thiel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Thiel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Thiel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Thiel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rene Peijpers, "Stamboom Abbenes/Peijpers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-abbenes/I2330.php : benaderd 11 januari 2026), "Elise Margarethe Auguste Thiel (1890-1967)".