De temperatuur op 2 juni 1924 lag tussen 7,8 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
1 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische administratie Estland.
24 november » De H-NACC arriveert in Batavia; de eerste intercontinentale commerciële vlucht is een feit.
Trouwdag 30 juni 1953
De temperatuur op 30 juni 1953 lag tussen 16,4 °C en 28,4 °C en was gemiddeld 22,8 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (65%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
26 maart » Jonas Salk maakt het bestaan van zijn vaccin tegen polio wereldkundig.
12 april » Oprichting van de Duitse voetbalclub SG Dynamo Dresden.
14 april » Invasie van de Vietminh in Laos.
2 mei » Troonsbestijging van de koningen Faisal II van Irak en Hoessein van Jordanië.
7 juni » Oprichting van de Wageningse voetbalclub ONA '53
10 december » Dr. Albert Schweitzer krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Dag van overlijden 24 mei 1996
De temperatuur op 24 mei 1996 lag tussen 12,6 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 5,8 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Auke Hof, "Stamboom A. Hof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-a-hof/I1528.php : benaderd 28 februari 2026), "Lieuwe Bergsma (1924-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.