De temperatuur op 10 februari 1889 lag rond de -1,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
8 november » Montana wordt een staat van de Verenigde Staten.
8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
Trouwdag 4 augustus 1911
De temperatuur op 4 augustus 1911 lag tussen 11,4 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 2,5 mm neerslag. Er was 9,0 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
14 maart » Germano Boettcher Sobrinho, Braziliaans voetbaldoelman († 1977)
31 mei » De Britse fysicus Ernest Rutherford presenteert een nieuw atoommodel.
15 juni » De Tabulating Machine Corporation, de Computing Scale Corporation en de International Time Recording Company gaan verder als Tabulating Computing Recording Corporation (tegenwoordig IBM).
10 juli » Brand in twaalf panden op de Dam te Zaandam, zes doden.
7 september » Franse rechercheurs arresteren Guillaume Apollinaire op verdenking van diefstal van de Mona Lisa.
23 oktober » Italiaans-Turkse Oorlog: Kapitein-Vlieger Carlos Piazza steeg op 23 oktober 1911 om 06:19 uur met zijn Blériot XI op voor een verkenningsvlucht, om zo de Turks-Arabische opmars te lokaliseren. Hierdoor legde Kapitein-Vlieger Carlos Piazza de eerste oorlogsvlucht af in de geschiedenis en was de Blériot XI het eerste militaire vliegtuig dat ingezet werd tijdens een oorlog. Gevolgd door Kapitein-Vlieger Ricardo Moizo in een Nieuport.
Dag van overlijden 22 januari 1985
De temperatuur op 22 januari 1985 lag tussen 0,2 °C en 6,7 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 6,0 mm neerslag gedurende 7,2 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (18%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
23 juni » Een bom aan boord van Air India vlucht 182 laat de Boeing 747 neerstorten voor de kust van Ierland waarbij alle 329 inzittenden omkomen.
9 juli » De in Zuid-Afrika gevangengenomen Nederlandse anti-apartheidsactivist Klaas de Jonge weet te ontsnappen naar de Nederlandse ambassade in Pretoria. Vrijwel meteen wordt hij daar weer door de Zuid-Afrikaanse politie weggesleept wat de aanleiding is voor een diplomatieke rel.
6 augustus » Matt Biondi scherpt in Mission Viejo tot twee keer toe het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan: eerst tot 49,24, dan tot 48,95. Het oude record (49,36) stond sinds 3 april 1981 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Rowdy Gaines.
9 november » De bende van Nijvel pleegt haar laatste en meest bloederige overval op de Delhaize van Aalst. 8 mensen worden koelbloedig doodgeschoten bij de overval.
12 december » Een DC-8 van Arrow Air stort neer na het opstijgen in Gander op Newfoundland, waarbij 256 personen omkomen, onder wie 248 leden van de 101st Airborne Division van de Verenigde Staten.
16 december » In New York, worden de maffialeiders Paul Castellano en Thomas Bilotti doodgeschoten; opdrachtgever John Gotti wordt de leider van de machtige familie Gambino.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: M. Manders, "Stamboom Bakker", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom--bakker/I1023.php : benaderd 9 oktober 2026), "Gerardus Johannes Theodorus Bakker (1889-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.