Stambook Smit en Kroon, Volendam » Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter (1860-1938)

Persoonlijke gegevens Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter 

Bron 1

Gezin van Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter

Evert Butter
1820-1820

Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter
1860-1938


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Mooijer Web Site, Piet Mooijer, Klaasje (Klaasie van Pieltje) Zwarthoed (geboren Butter), 16 februari 2018
      Toegevoegd via een Person Discovery

      Stambomen op MyHeritage

      Familiesite: Mooijer Web Site

      Familiestamboom: 190580552-1

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 december 1860 lag rond de 3,0 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noorden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
      • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
      • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
      • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
      • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
      • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • De temperatuur op 29 september 1938 lag tussen 14,6 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 19,7 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
      • 6 april » Ontdekking van teflon door Roy Plunkett.
      • 16 april » Groot-Brittannië erkent de Italiaanse annexatie van Abessinië.
      • 13 juli » Op de Veluwe wordt het Kröller-Müller Museum geopend.
      • 10 augustus » In de Colombiaanse stad Bogotá wordt het Estadio El Campín officieel in gebruik genomen met de interlandwedstrijd tussen Colombia en Ecuador.
      • 28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
      • 2 september » De Republiek Hatay verklaart zich onafhankelijk van het door Frankrijk bestuurde Syrië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Butter

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Butter.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Butter.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Butter (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jan Smit, "Stambook Smit en Kroon, Volendam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stambook-smit-en-kroon-volendam/I509568.php : benaderd 9 augustus 2025), "Klaasje (Klaasie van Pieltje) Butter (1860-1938)".