Sluzigers (e.a.) » Roelof Hendriks Dekker (1738-1823)

Persoonlijke gegevens Roelof Hendriks Dekker 


Gezin van Roelof Hendriks Dekker

Hij is getrouwd met Geesjen Geerts.

Toestemming voor het huwelijk is 3 april 1768 verkregen te Staphorst.Bron 5

Zij zijn getrouwd in het jaar 1768 te Staphorst, hij was toen 30 jaar oud.

Sander Filips Schuuring was hierbij getuige.
Jan Jans van Raalte was hierbij getuige.
Johannes Lourens Elbers was hierbij getuige.
Evert Hendriks Lubbers was hierbij getuige.

Kind(eren):

  1. Hendrik Roelofs Dekker  1768-1848 
  2. Geert Roelofs Dekker  1770-1832 
  3. Jan Roelofs Dekker  1772-1851 


Notities over Roelof Hendriks Dekker

naamsaanneming 1811

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof Hendriks Dekker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof Hendriks Dekker

Roelof Hendriks Dekker
1738-1823

1768

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. doopboek Staphorst periode 1731 - 1740
  2. BS Zwartsluis 1819 huw. akte 5
  3. VT 1795
  4. BS Zwartsluis 1823 ovl. akte 48
  5. trouwboek Staphorst periode 1761 - 1770

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 oktober 1823 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dekker

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dekker.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dekker.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dekker (onder)zoekt.

De publicatie Sluzigers (e.a.) is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Alle Elbers, "Sluzigers (e.a.)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/sluzigers/I4521.php : benaderd 24 december 2025), "Roelof Hendriks Dekker (1738-1823)".