Ongeval
Zwartsluis, 1 Januari. Op oudejaarsdag is het jongste zoontje van den koperslager G. Esser aan een groot gevaar ontsnapt. Op den hoek van de Schoolstraat en de Kerkstraat werd het knaapje door een loshangend dekzeil van een juist passeerende vrachtauto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Gelukkig kwam hij naast de achterwielen terecht, zoodat hij niet werd overreden. Door den val had hij echter een bloedende hoofdwonde bekomen en eenige lichte ontvellingen.
Nieuwsblad van Friesland 2 september 1936
Etalage-wedstrijd te Zwartsluis
Zwartsluis, 31 Augustus. In verband met de feestelijk herdenking van den verjaardag van H.M. de Koningin werd hier een etalage-wedstrijd gehouden, waaraan door 35 winkeliers werd deelgenomen. De eerste prijs werd gewonnen door J.G. Esser; 2e prijs Jac. Smit; 3e prijs weduwe J. Smit; 4e prijs M. Blanke en 5e prijs weduwe L. Brest.
De prijzen bestonden uit medailles.
Verder werd een vlaggenwedstrijd gehouden met vlaggen van particuliere woningen. Hiervan werd de eerste prijs gewonnen door R. van Dorsten; 2e prijs G. van Eerde en 3e prijs weduwe Wessemius. Prijzen waren vlaggen en oranjewimpels.
Hij is getrouwd met Frederika Venhuizen.
Zij zijn getrouwd op 1 december 1910 te Blokzijl, hij was toen 24 jaar oud.
Kind(eren):
Johannes Gerrit Esser | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1910 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Frederika Venhuizen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||