Sluzigers (e.a.) » Albert Lassche (1877-1962)

Persoonlijke gegevens Albert Lassche 

  • Hij is geboren op 4 november 1877 in Belt-Schutsloot.Bron 1
  • Registratie van geboorte op 5 november 1877.Bron 1
  • Beroep: vanaf voor 1915 visser.Bron 2
  • Feiten:
    • (Krantenbericht) in het jaar 1918 .Bron 3
      Rechtbank te Zwolle
      Tiemen Jongman te Zwartsluis zou Gerrit Dekker hebben mishandeld. Dekker kwam met de tram met z'n broer ontmoette Albert Lassche, die begon met den broer te conserveeren op minder parlementaire wijze. Daarop maakte Dekker tegenwerpingen en die werd toen door Lassche en Jongman die hem assisteerde in het haar gegrepen. Jongman is het er niet mee eens. Dekker is begonnen hem bij z'n keel te grijpen. Getuige Elbers heeft dit laatste niet gezien. Dat kan ook niet, zegt beklaagde, Elbers heeft de scène niet van 't allereerste begin af gezien; 't fijne van de zaak is hem dus ontgaan, hij weet niet welke grijperij, in keel of haren, 't eerste plaats had. 'n Schoonzoon van de beklaagde is het roerend met zijn vader eens. 'n Dochter beaamt eveneens haar vader's lezing van 't geval - 't grijpen in het haar sluit zij echter in tweede instantie niet geheel uit.
      De Officier is er van overtuigd dat Jongman begonnen is ('t is de eerste keer niet dat Jongman zoo doet) en eischt 6 weken gevangenisstraf.
    • (Krantenbericht) in het jaar 1941 .Bron 4
      Zwartsluis, 20 Januari. De reeds bejaarde visscherman A. Lassche is op de Arembergergracht zoo ongelukkig op het ijs komen te vallen, dat zijn heupbeen brak. Hij is per slede naar Zwartsluis vervoerd, waar dokter Van Muiswinkel de eerste hulp verleende. Vervolgens is Lassche naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd.
  • Hij is overleden op 26 februari 1962 in Zwartsluis, hij was toen 84 jaar oud.Bron 5
  • Hij is begraven in Zwartsluis, begraafplaats Cingel.Bron 5
  • Een kind van Gerrit Lassche en Albertjen Wink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 januari 2026.

Gezin van Albert Lassche

Hij is getrouwd met Keetje Jongman.

Zij zijn getrouwd op 24 april 1915 te Meppel, hij was toen 37 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Albertje Lassche  1916-2003 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert Lassche?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albert Lassche

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Albert Lassche

Albert Lassche
1877-1962

1915

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Wanneperveen 1877 geb. akte 43
  2. (Niet openbaar)
  3. Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant 27 september 1918
  4. Nieuwsblad van Friesland 22 januari 1941
  5. HVZ registratie begraafplaats Cingel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Lassche

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lassche.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lassche.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lassche (onder)zoekt.

De publicatie Sluzigers (e.a.) is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Alle Elbers, "Sluzigers (e.a.)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/sluzigers/I138615.php : benaderd 22 mei 2026), "Albert Lassche (1877-1962)".