Rechtbank te Zwolle
Hendrik Jan Marsman, zeilmaker te Zwartsluis zou op den 6 October Willempje Vos, huisvrouw van Harm Heijsman met een bezem op den arm geslagen hebben, dat ze bloedend verwond werd.
Marsman ontkent. Hij heeft water voor zijn huis weggeveegd en de buurvrouw veegde, van den anderen kant, tegen hem in. Dat ging toen wel hevig, maar hij heeft niet geslagen.
Willempje beweert, dat Marsman wel geslagen heeft. Hij hief de bezem op en liet hem op haar arm vallen. Het verschil tusschen laten vallen en slaan dringt, ondanks de moeite die de president zich geeft, om het haar duidelijk te maken, niet tot getuige door. Beklaagde houdt vol, dat hij niet geslagen heeft.
Harm Heijsman, de man van de vorige getuige, is een beetje hardhoorend. Hij mag vlak voor den president komen staan en vertelt met breede gebaren, die den president dwingen haastig zijn lessenaar te ontruimen, wat er gepasseerd is. Veel weet hij er niet van, 't ging allemaal zo haastig, maar hij gelooft, dat het "meer een betrekking was dan een daad".
De Officier van Justitie vraagt, na deze vage verklaringen, vrijspraak wegens gebrek aan wettig bewijs.
Provinciale Overijsselsche en Zwolsche Courant 21 december 1922
Rechtbank te Zwolle
21 December. De rechtbank heeft heden het navolgende vonnis gewezen:
Hendrik Jan Marsman, 32 jaar, zeilmaker te Zwartsluis, beklaagd van mishandeling op 6 Oct. l.l. aldaar, vrijgesproken.
Hij is getrouwd met Derkje Bouman.
Zij zijn getrouwd op 21 maart 1918 te Zwartsluis, hij was toen 27 jaar oud.Bron 5
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Hendrik Jan Marsman | ||||||||||||||||||
1918 | ||||||||||||||||||
Derkje Bouman | ||||||||||||||||||