Sluzigers (e.a.) » Grietjen Kleijs (1721-1806)

Persoonlijke gegevens Grietjen Kleijs 


Gezin van Grietjen Kleijs

Zij is getrouwd met Jan Jans Kleijs.

Toestemming voor het huwelijk is 14 november 1744 verkregen te Staphorst.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 29 november 1744 te Staphorst, zij was toen 23 jaar oud.Bron 4

18-08-1787 testament (HCO Voluntaire zaken 1784-1789/314)

Kind(eren):

  1. Geesjen Jans Kleijs  1745-1822 
  2. Kleijs Jans  1748-1825 
  3. Femmigjen Jans  ± 1755-???? 
  4. Jantien Jans Kleijs  1758-????
  5. Jan Jans Kleijs  1759-????


Notities over Grietjen Kleijs

VT48: Baarlo 0072

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietjen Kleijs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Grietjen Kleijs

Grietjen Kleijs
1721-1806

1744
Kleijs Jans
1748-1825
Femmigjen Jans
± 1755-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. doopboek Staphorst periode 1721 - 1730
  2. HCO 0086.1-2.1 Voluntaire rechtspraak 1795-1810/2-70
  3. begraafboek Zwartsluis
  4. trouwboek Staphorst periode 1741 - 1750

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juli 1721 lag rond de 16,0 °C. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1721: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Kardinaal Michelangelo dei Conti wordt gekozen tot Paus Innocentius XIII.
    • 18 mei » Kroning van paus Innocentius XIII in Rome.
    • 31 mei » Zaligverklaring van Johannes Nepomucenus, Boheems priester en martelaar.
    • 11 september » De Duitse natuuronderzoeker Camerarius ontdekt de geslachtelijkheid der planten.
    • 26 oktober » George August Samuel van Nassau-Idstein wordt opgevolgd door zijn achterneven Karel Lodewijk van Nassau-Saarbrücken en Frederik Lodewijk van Nassau-Ottweiler.
  • De temperatuur op 1 augustus 1806 lag rond de 19,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1806: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » De Franse republikeinse kalender wordt afgeschaft. De gregoriaanse kalender wordt opnieuw ingevoerd.
    • 5 juni » De Bataafse Republiek wordt het Koninkrijk Holland.
    • 6 augustus » Het Heilige Roomse Rijk wordt ontbonden.
    • 25 augustus » Voor één jaar de nationale feestdag van het door Napoleon ingestelde Koninkrijk Holland.
    • 15 december » Het leger van Napoleon Bonaparte bezet Warschau.

Over de familienaam Kleijs

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kleijs.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kleijs.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kleijs (onder)zoekt.

De publicatie Sluzigers (e.a.) is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Alle Elbers, "Sluzigers (e.a.)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/sluzigers/I12507.php : benaderd 24 december 2025), "Grietjen Kleijs (1721-1806)".