De temperatuur op 18 december 1929 lag tussen -2,6 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
17 januari » Popeye, door Elzie Segar voor King Features Syndicate ontworpen, verschijnt (als bijfiguur) voor het eerst in de New York Journal.
18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
Trouwdag 17 februari 1955
De temperatuur op 17 februari 1955 lag tussen -5,1 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -1,7 °C. Er was 6,6 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,8 uur zonneschijn (38%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
6 januari » De Katholieke Radio Omroep zendt het eerste kinderprogramma op de Nederlandse televisie uit: ‘Opstand in de kribbe', een toneelspel van de Volendammer Pé Mühren over rebellerende beelden in een kerststal.
18 april » De term derde wereld wordt voor het eerst gebruikt door de Indonesische president Soekarno tijdens een speech.
9 mei » In Machala, Ecuador wordt het Estadio 9 de Mayo officieel in gebruik genomen.
16 juni » Paus Pius XII excommuniceert Juan Perón.
30 oktober » Jommeke, de stripfiguur van Jef Nys, verschijnt voor het eerst in druk.
24 november » De Fokker F27 Friendship maakt zijn eerste proefvlucht.
Dag van overlijden 6 oktober 1979
De temperatuur op 6 oktober 1979 lag tussen 12,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,7 uur zonneschijn (24%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
26 maart » Egypte en Israël tekenen een vredesverdrag, waarbij Egypte het eerste Arabische land is dat Israël erkent.
29 april » Kate Bush geeft haar eerste concert in Nederland in Koninklijk Theater Carré.
22 mei » In een herhaling van de WK-finale van 1978 blijven Nederland en Argentinië in Bern steken op een 0-0 gelijkspel. De Zuid-Amerikanen winnen het oefenduel na het nemen van strafschoppen (8-7). Jan Peters van AZ'67 en Jan Peters van Feyenoord missen allebei een penalty. Ajacied Simon Tahamata maakt zijn debuut voor Oranje.
25 mei » Een DC-10 van American Airlines verliest vlak na de start in Chicago een motor, waardoor het toestel neerstort en alle 273 inzittenden de dood vinden.
1 juli » Openingsceremonie van de achtste Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in San Juan.
2 september » In het Disneyland Park te Anaheim opent de achtbaan Big Thunder Mountain Railroad
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Martin Schuman, "Schuman(n) Legacy", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/schuman-legacy/I2370.php : benaderd 1 februari 2026), "Jac Hendrix (1929-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.