Schippers herkomst » Elizabeth Maria Ditmar (1837-1923)

Persoonlijke gegevens Elizabeth Maria Ditmar 

  • Zij is geboren op 4 oktober 1837 in Haarlem.Bron 1
    Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Geboorte
    Geboorteakten van de gemeente Haarlem, 1837, Haarlem, archief 358.46, inventaris­num­mer 11837, 07-10-1837, Geboorteakten van de gemeente Haarlem, 1837, aktenummer 7-10
  • Zij is overleden op 1 mei 1923 in Haarlem, zij was toen 85 jaar oud.Bron 2
    Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Overlijden
    Haarlem / Haarlem, 1923, aktenummer 364

    Op 12-04-1869 vertrekt E.M. Ditmar naar Roubaix waar Lourent wordt geboren. Op 18-10-1870 gaan ze terug en hebben het druk met verhuizen. Na het overlijden van Gerrit, verhuist zij op 13-09-1897 naar Rotterdam, naar haar zoon Abraham (02), om op 17-11-1897 terug te keren en te gaan wonen in de Zuiderstraat 19.

    Elisabeth Maria is geen zachtaardig personage:

    Vonnis 1873-08-28 nr. 214
    Elisabeth Maria Ditmar, huisvrouw van Gerrit van Lente, heeft op 13 Julij 1873 vr hare woning te Haarlem haren buurman, Antonie Pronk, na met hem in een hevigen woordentwist te zijn geraakt, moedwillig in het aangezicht gekrabd, waardoor bloedende wondjes zijn ontstaan.
    Wordt veroordeeld tot een geldboete van f 3,-- Subsidiair n dag gevangenisstraf, en in de kosten van het regtsgeding.

    Vonnis 1875-03-25 nr. 58
    Elisabeth Maria Ditmar heeft, huisvrouw van Gerrit van Lente, na een woordentwist met Kasper Kloes, waardoor zij in drift raakte, de glasruit (schade f 0,15) van zijn woning met een steen verbrijzeld, Zij is veroordeelt tot de betaling van acht gulden, te vervangen door een gevangenisstraf van drie dagen. Gelast de vernietiging van de steen.

    Vonnis 1881-05-05
    Elisabeth Maria Ditmar, huisvrouw van Gerrit van Lente, heeft op 10 April 1881 te Haarlem in de Klerksteeg J.M. Boere huisvrouw van Ch Voges, moedwillig bij de haren getrokken en geslagen. Wordt veroordeeld tot cellulaire gevangenisstraf van vijftien dagen en tot betaling van een geldboete van acht gulden.
  • Een kind van Johannes Ditmar en Hendrika/Huijsman Huisman
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 19 februari 2021.

Gezin van Elizabeth Maria Ditmar

Zij is getrouwd met Gerrit van Lente.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1865 te Haarlem, zij was toen 27 jaar oud.Bron 3

Noord-Hollands Archief, BS Huwelijk
Haarlem, 10 mei 1865, aktenummer 81

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elizabeth Maria Ditmar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elizabeth Maria Ditmar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Geboorte
  2. Noord-Hollands Archief te Haarlem, BS Overlijden
  3. Noord-Hollands Archief, BS Huwelijk

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 oktober 1837 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1837: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Thomas Davenport verkrijgt het eerste octrooi op de elektromotor.
    • 4 maart » Martin Van Buren wordt beëdigd als 8e president van de Verenigde Staten
    • 20 juni » Victoria volgt haar overleden oom Willem IV op als koningin van het Verenigd Koninkrijk.
    • 7 juli » Laatste doodvonnisvoltrekking in Zwolle: Albert Wetterman wordt opgehangen voor de moord op zijn vrouw.
    • 8 augustus » De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij wordt opgericht.
    • 12 december » De Göttinger Sieben worden door koning Ernst August I van Hannover ontslagen, drie van hen tevens verbannen.
  • De temperatuur op 10 mei 1865 lag rond de 15,8 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 15 april » Abraham Lincoln sterft aan zijn verwondingen die hij de vorige dag opliep.
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
    • 5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
    • 21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
    • 17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
  • De temperatuur op 1 mei 1923 lag tussen 7,7 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 11,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
    • 21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
    • 14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
    • 16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
    • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
    • 23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ditmar

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ditmar.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ditmar.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ditmar (onder)zoekt.

De publicatie Schippers herkomst is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Willem Schippers, "Schippers herkomst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/schippers-herkomst/I2445.php : benaderd 2 februari 2026), "Elizabeth Maria Ditmar (1837-1923)".