Stamboom Schattevoet » Martinus Hofmans (± 1894-1943)

Persoonlijke gegevens Martinus Hofmans 

Bron 1Bronnen 1, 2

Gezin van Martinus Hofmans

Hij is getrouwd met Maria Sibilla Schattefor.Bron 2

Zij zijn getrouwd op 9 januari 1920 te Arcen, Limburg, Nederland.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martinus Hofmans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martinus Hofmans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martinus Hofmans

Martinus Hofmans
± 1894-1943

1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Huwelijk Martinus Hofmans, WIE30065204
    hoofdpersoonnaam=Martinus Hofmans
    hoofdpersoonberoep=Landbouwer
    hoofdpersoonleeftijd=26
    hoofdpersoongebplaats=Oploo
    partnernaam=Maria Sibilla Schattefor
    partnerberoep=z
    partnerleeftijd=25
    partnergebplaats=Velden
    hoofdpersoonvader=Gerardus Hofmans
    hoofdpersoonvaderberoep=Landbouwer
    hoofdpersoonmoeder=Ardina van den Broek
    partnervader=Hendrik Schattefor
    partnervaderberoep=akkerman
    partnermoeder=Jakoba van Enckevort
    partnermoederberoep=Akkersvrouw
    trdatum=vrijdag 9 januari 1920
    trplaats=Arcen en Velden
    gebeurtenis=Huwelijk
    aktedatum=9 januari 1920
    akteplaats=Arcen en Velden
    archief=12.003
    erfgoedinstelling=Regionaal Historisch Centrum Limburg
    Registratienummer=27
    aktenummer=2
    brontype=BS Huwelijk
    Instellingsplaats=Maastricht
    Collectiegebied=Limburg

    [[Ingelezen met BSHuwelijk.sc 2.5]]
  2. Overlijden Martinus Hofmans, WIE19348475
    hoofdpersoonnaam=Martinus Hofmans
    hoofdpersoonovldatum=vrijdag 17 december 1943
    hoofdpersoonovlplaats=Bakel en Milheeze
    partner=Maria Sibilla Schattefor
    hoofdpersoonvader=Gerardus Hofmans
    hoofdpersoonmoeder=Ardina van den Broek
    gebeurtenis=Overlijden
    akteplaats=Bakel en Milheeze
    archief=1297
    erfgoedinstelling=Brabants Historisch Informatie Centrum
    Registratienummer=2653
    aktenummer=32
    opmerking=Akte bevat meer info
    brontype=BS Overlijden
    Instellingsplaats='s-Hertogenbosch
    Collectiegebied=Noord-Brabant
    Akte bevat meer info
    [[Ingelezen met BSOverlijden.sc 2.5]]

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 januari 1920 lag tussen 0,2 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
    • 31 mei » Ajax-voetballer Jan de Natris leidt tijdens de Olympische Spelen in Antwerpen de 'Opstand aan de Schelde' in. Uit protest tegen de privileges van de officials en de huisvesting worden grammofoonplaten in de Schelde gegooid. Later trekken de spelers naar de binnenstad van Antwerpen voor een drinkgelag.
    • 20 juli » Voetbalclub sc Heerenveen wordt opgericht.
    • 1 augustus » Frankrijk roept het mandaatgebied Libanon uit.
    • 14 augustus » In Antwerpen wordt de zevende editie van de Olympische Zomerspelen geopend.
    • 31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
  • De temperatuur op 17 december 1943 lag tussen -5,3 °C en -1,0 °C en was gemiddeld -3,4 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
    • 8 juni » Bijna 1300 Joodse kinderen worden in één trein van Kamp Westerbork naar Sobibór getransporteerd, waar ze drie dagen later worden vergast.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
    • 28 augustus » De Deense regering treedt af nadat de Duitse bezetter een ultimatum heeft gesteld omtrent het straffen van verzetsstrijders.
    • 13 december » Als wraak voor vermeende steun aan het verzet moordt een Duitse legereenheid de gehele mannelijke bevolking van het Griekse stadje Kalavryta uit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hofmans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hofmans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hofmans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hofmans (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Wim Schattevoet, "Stamboom Schattevoet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/schattevoet-stamboom/I257.php : benaderd 1 februari 2026), "Martinus Hofmans (± 1894-1943)".