4 maart » Begin van de Tweede oorlog tussen Nederland en Engeland.
6 maart » Het eerste nummer van de Philosophical Transactions, het tijdschrift van de Royal Society, wordt gepubliceerd.
19 april » Heiligverklaring van Franciscus van Sales (1567-1622), Frans bisschop van Genève, door paus Alexander VII.
12 augustus » In de baai van Bergen begint tijdens de Tweede Engels-Nederlandse Oorlog een zeeslag tussen een Nederlandse retourvloot met een van de rijkste vrachten ooit aan boord en een Engels flottielje van oorlogsschepen.
10 december » Mede op initiatief van raadpensionaris Johan de Witt en luitenant-admiraal Michiel de Ruyter komt het Korps Mariniers tot stand.
11 april » Willem III en Maria II worden tot koning en koningin gekroond van Engeland, Schotland en Ierland.
15 juli » Walraad van Nassau-Usingen wordt bevorderd tot Tweede Veldmaarschalk van het Staatse leger.
6 oktober » Kardinaal Pietro Ottoboni wordt gekozen tot Paus Alexander VIII.
16 oktober » Kroning van paus Alexander VIII in Rome.
16 december » Het Engelse parlement neemt de Bill of Rights aan.
Dag van overlijden 13 maart 1727
De temperatuur op 13 maart 1727 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken motregen. Bijzondere weersverschijnselen: winderig. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Pam Schaeffer Massung, "Schaeffer-Massung Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/schaeffer-massung-family-tree/I280133699844.php : benaderd 30 april 2025), "Johann Sebastian FRANZ (1665-1727)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.