De temperatuur op 21 oktober 1916 lag tussen -3,7 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
30 december » Kroning van Karel I van Oostenrijk en Zita van Bourbon-Parma tot koning en koningin van Hongarije in Boedapest.
Dag van overlijden 9 augustus 1979
De temperatuur op 9 augustus 1979 lag tussen 10,6 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 11,6 mm neerslag gedurende 6,1 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
7 maart » Bokser Rudi Koopmans wint de Europese titel in het halfzwaargewicht door de Italiaan Aldo Travesaro te verslaan in Ahoy'.
25 april » The Police is voor het eerst te zien bij Top of the Pops bij de BBC.
29 april » Kate Bush geeft haar eerste concert in Nederland in Koninklijk Theater Carré.
28 mei » De akte inzake toetreding van Griekenland tot de EEG wordt ondertekend.
28 augustus » In Nijmegen klapt een lege passagierstrein op een sneltrein met passagiers op het eenzelfde spoor ter hoogte van de landbouwbuurt. Hierbij vallen in totaal 7 doden.
26 september » Het Nederlands voetbalelftal wint in Rotterdam het oefenduel tegen België met 1-0 door een doelpunt van Jan Poortvliet. Middenvelder Wim van Hanegem speelt zijn 52ste en laatste interland voor Oranje. Debutanten zijn Michel van de Korput, Michel Valke en Ben Wijnstekers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: M. Flach, "Stamboom Rijsdijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/rijsdijk-stamboom/I1453734787.php : benaderd 26 januari 2026), "Adriaantje Jannigje Lena Rijsdijk (1916-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.