Stamboom Potters » maria "maria" dries joh v d dries (1859-1912)

Persoonlijke gegevens maria "maria" dries joh v d dries 


Gezin van maria "maria" dries joh v d dries

Zij is getrouwd met cornelis potters.

scheeps timmerman te Wouw

Zij zijn getrouwd op 5 december 1876 te wouw, zij was toen 17 jaar oud.

Toegangs nr 121.183

Kind(eren):

  1. anna maria potters  1877-1878
  2. maria annna potters  1878-????


Notities over maria "maria" dries joh v d dries

maria joh vd dries castelijnsdochter uit wouw (roosendaalsestraat)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot maria "maria" dries joh v d dries?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk maria "maria" dries joh v d dries

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van maria joh v d dries


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 oktober 1859 lag rond de 9,9 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 7.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • In het jaar 1859: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Walachije en Moldavië worden verenigd als Roemenië.
    • 17 februari » Première van de opera Un ballo in maschera van Giuseppe Verdi in Rome.
    • 22 mei » Frans II volgt Ferdinand II op als koning der Beide Siciliën
    • 17 augustus » De Amerikaanse posterijen zetten vanaf vandaag een nieuw voertuig in: de luchtballon.
    • 27 augustus » In Titusville wordt 's werelds eerste exploitabele olieveld gevonden.
    • 24 november » De Britse bioloog Charles Darwin publiceert De oorsprong der soorten (oorspronkelijke titel: On The Origin of Species). De eerste druk is meteen uitverkocht.
  • De temperatuur op 5 december 1876 lag rond de 11,5 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
  • De temperatuur op 23 april 1912 lag tussen 5,8 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
    • 15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
    • 15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1839 » Jeanne Merkus, Nederlands avonturierster († 1897)
  • 1844 » Henry John Heinz, Amerikaans zakenman en oprichter van Heinz († 1919)
  • 1857 » El Marinero, Spaans torero († 1910)
  • 1872 » Emily Davison, Engelse suffragette († 1913)
  • 1884 » Eleanor Roosevelt, first lady van de Verenigde Staten († 1962)
  • 1885 » James Angus Gillan, Brits roeier († 1981)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Joh v d dries


De publicatie Stamboom Potters is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.C.W. Potters, "Stamboom Potters", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/potters-stamboom/I104.php : benaderd 21 januari 2026), "maria "maria" dries joh v d dries (1859-1912)".