De temperatuur op 4 oktober 1909 lag tussen 13,7 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 25,5 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Dag van overlijden 13 juli 1990
De temperatuur op 13 juli 1990 lag tussen 10,6 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 15,3 uur zonneschijn (93%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
9 april » Vier Britse militairen komen om het leven als hun voertuig op een landmijn rijdt bij Downpatrick in het zuidoosten van de Noord-Ierse provincie County Down.
13 mei » In navolging van de mannenploeg behalen de Nederlandse hockeysters de wereldtitel. In Sydney verslaat het elftal van bondscoach Roelant Oltmans gastland Australië met 3-1.
1 juni » Nabij Tbilisi (Georgië) vallen twee cabines van een kabelbaan naar beneden nadat een kabel is gebroken: vijftien doden.
30 oktober » In België wordt voor het eerst sinds 20 augustus 1990 weer een haard van varkenspest vastgesteld. Het gaat om een landbouwbedrijf in Denderwindeke.
18 november » Aan de vooravond van de pan-Europese top in Parijs sluiten Italië en de Sovjet-Unie een vriendschapsverdrag, waarbij Italië een krediet van bijna 1,6 miljard gulden toezegt aan Sovjetleider Michail Gorbatsjov.
16 december » De eerste genetisch gemanipuleerde stier, stier Herman, komt ter wereld in Lelystad.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Willem Poots, "Stamboom Poots", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/poots-stamboom/I501792.php : benaderd 28 januari 2026), "Krijn van Meurs (1909-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.