Pierre De Saedeleer » Virgenie de Schepper (1840-1922)

Persoonlijke gegevens Virgenie de Schepper 

  • Zij is geboren op 3 juni 1840 in Denderhautem.
    Tijdstip: 09:00
    aangegeven door Petrus Amandus De Schepper, oud 34 jaeren, veldwagter, woonende binnen de gemeente wijk Daele, den welken ons vertoond heeft een kind van het vrouwelijk geslacht, geboren alhier van hem verklaerder, en van zijne huysvrouw, Regina De Conseth, oud 33 jaeren, spinnerse, woonende alhier. De voornaamste verklaring en vertooning gedaen, in de tegenwoordigheyd van, Casimier De Winter, oud 36 jaeren, schrijver, en Joseph De Winter, oud 53 jaeren, veldwagter, beyden alhier woonende.
  • Ze werd gedoopt op 3 juni 1840 in Denderhautem in de Sint-Amanduskerk.
    Getuige: Franciscus De Schepper Maria Cornelia ...
  • Zij is overleden op 18 mei 1922 in Denderhautem, zij was toen 81 jaar oud.
  • Een kind van Petrus Amandus de Schepper en Regina de Conseth
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 15 maart 2004.

Gezin van Virgenie de Schepper

Zij is getrouwd met Constantinus Hoffelinck.

Zij zijn getrouwd op 8 augustus 1873 te Denderhautem ten zeven uren 's avonds, zij was toen 33 jaar oud.

De moeder der bruid verklaarde niet te kunnen teekenen, uit hoofde van vergetelijkheid
Getuige: Joannes Baptist Kieckens, oud 57 jaren Charles Louis Van Rossem, oud 35 jaren, beiden landbouwers / Philippus Jacobus De Schrijver, oud 47 jaren, schoenmaker / Raphael Van Herzeele, oud 31 jaren, garreelmaker van beroep, allen woonende te Denderhautem

Kind(eren):

  1. Naamloos Hoffelinck  1883-????


Notities over Virgenie de Schepper

Stam 5

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Virgenie de Schepper?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Virgenie de Schepper

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Virgenie de Schepper


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 juni 1840 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1840: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Republiek van de Rio Grande verklaart zich onafhankelijk van Mexico.
    • 2 april » De Republiek Los Altos wordt geannexeerd door Guatemala.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch Vicariaat Limburg in Nederland.
    • 2 juni » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Luxemburg.
    • 7 oktober » Koning Willem I doet afstand van de troon.
    • 20 oktober » Het gipsverband wordt uitgevonden door de Belgische chirurg Louis Seutin.
  • De temperatuur op 8 augustus 1873 lag rond de 20,3 °C. Er was 7 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 18 mei 1922 lag tussen 10,3 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Kroning van paus Pius XI in Rome.
    • 12 maart » Verheffing van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
    • 14 april » De Nederlandse Bachvereniging voert voor de eerste keer de Matthäus-Passion uit in de Grote Kerk van Naarden.
    • 9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
    • 24 juli » Palestina wordt formeel een Brits mandaatgebied.
    • 4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Schepper


De publicatie Pierre De Saedeleer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jozef De Vuyst, "Pierre De Saedeleer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/pierre-de-saedeleer/I919.php : benaderd 23 februari 2026), "Virgenie de Schepper (1840-1922)".