Pierre De Saedeleer » Rosalia Baeyens (1812-1875)

Persoonlijke gegevens Rosalia Baeyens 

  • Zij is geboren op 16 februari 1812 in Denderhautem.
    Tijdstip: 09:00
    aangegeven door Pieter Baeyens, oud 28 jaeren, landbouwer van style, woonende in deze commune van Denderhautem, dewelke ons heeft vertoond een kind, van het vrouwelijk geslacht, van hem declarant en van Marie De Sadeleer, zyne huysvrouw. Deze verklaering en vertooning gedaen, in de tegenwoordigheid van, Joannes D'hondt, oud 40 jaeren, landbouwer van style, woonende te Denderhautem, en van Livinus De schepper, oud 36 jaeren, garde champetre van style, woonende te Denderhautem.
  • Ze werd gedoopt op 16 februari 1812 in Denderhautem in de Sint-Amanduskerk.
    Getuige: Petrus Joannes Taleman ex Kerkxken Anna Catharina De Sadeleer
  • Beroep: landbouwster.
  • Zij is overleden op 29 januari 1875 in Denderhautem, zij was toen 62 jaar oud.
    Tijdstip: 19:00
    getuygen Pieter Amand Heyman, oud 28 jaren, en Constantinus Muylaert, oud 31 jaren, landbouwers, beide woonende te Denderhautem wijk Vondelen, de eerst genoemde zoon, en de tweede schoonzoon, van de overledene, de welke ons hebben verklaard dat, Rosalia Baeyens, oud 62 jaren en elf maanden, landbouwster van beroep, geboren en woonende te Denderhautem, weduwe van Franciscus Heyman, dochter van Petrus Baeyens, en van Maria De Sadeleer, allen in deze gemeente overleden, is overleden in haar huis, staande alhier wijk Vondelen, den eersten comparant verklaerde niet te kunnen schrijven, als ongeletterd zijnde.
  • Een kind van Petrus Baeyens en Marie de Sadeleer
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 maart 2004.

Gezin van Rosalia Baeyens

Zij is getrouwd met Franciscus Heyman.

Zij zijn getrouwd op 26 juli 1845 te Denderhautem te vijf ure namiddag, zij was toen 33 jaar oud.

Getuige: Casimier De Winter, gemeente ontvanger, oud 41 jaren Joannes Baptist Van Londerseel, oud 62 jaren / Amandus Josephus De Schrijver, oud 39 jaren / Francies Lercangee, oud 30 jaren alle drie landbouwers allen wonende te Denderhautem

Kind(eren):

  1. Petrus Amandus Heyman  1847-1911 
  2. Marie Theresia Heyman  1848-???? 
  3. Maria Philomena Heyman  1852-???? 
  4. Leontina Heyman  1855-1917 


Notities over Rosalia Baeyens

Stam 5

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Rosalia Baeyens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Rosalia Baeyens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Rosalia Baeyens


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 februari 1812 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
  • De temperatuur op 26 juli 1845 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
    • 4 maart » James Knox Polk wordt beëdigd als 11e president van de Verenigde Staten
    • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
    • 2 april » Léon Foucault en Hippolyte Fizeau maken de eerste foto van de zon.
    • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.
  • De temperatuur op 29 januari 1875 lag rond de 4,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Baeyens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Baeyens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Baeyens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Baeyens (onder)zoekt.

De publicatie Pierre De Saedeleer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jozef De Vuyst, "Pierre De Saedeleer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/pierre-de-saedeleer/I834.php : benaderd 22 februari 2026), "Rosalia Baeyens (1812-1875)".