Pierre De Saedeleer » Hortensia Maria de Saedeleer (1869-1948)

Persoonlijke gegevens Hortensia Maria de Saedeleer 

  • Zij is geboren op 8 september 1869 in Aspelaere.
    Tijdstip: 03:00
    is verschenen Constantinus De Saedeleer, werkman, oud 46 jaren, woonende te Aspelare, gehucht Waalhove, welken ons heeft getoond een kind, van het vrouwelijk geslacht, geboren heden achtsten september, ten drij ure des morgens, van hem komparant en van, Virgenie De Coster, oud 44 jaren, spinster, zijne huisvrouw met hem woonende, en waaraan hij verklaard heeft te geven, de voornamen van Hortensia. De voormelde vertooning en verklaring gedaan ten bijzijn van, Charles Louis Prieels, landbouwer, oud 39 jaren, beiden woonende te Aspelaere, de vader verklaard hebbende niet te kunnen teekenen, als ongeleerd zijnde.
  • Ze werd gedoopt op 8 september 1869 in Aspelaere in de Sint-Amanduskerk.
    Getuige: Amandus De Saedeleer Francisca Hageman
  • Beroep: kantwerkster - huishoudster.
  • Zij is overleden op 8 november 1948 in Nederhasselt, zij was toen 79 jaar oud.
    Tijdstip: 08:00
    zijn verschenen Goublomme Arthur Constant, landwerker, oud 34 jaar, en Goessens Desiré, grondwerker, oud 44 jaar, de eerste zoon en de tweede gebuur van de overledene, beiden wonende te Nederhasselt, dewelke ons hebben verklaard dat heden, achtsten november, om acht uur 's morgens in hare woning te Nederhasselt Slettem, Steenweg op Aalst, nummer drij is overleden, De Saedeleer Hortensia Maria, zonder beroep, geboren te Aspelare, dochter van Constant en van Virgenie De Coster, beide overleden, weduwe van Theodore Goublomme.
  • Een kind van Constantinus de Sadeleer en Joanna Virgenia de Coster
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 januari 2011.

Gezin van Hortensia Maria de Saedeleer

Zij is getrouwd met Theodore Goublomme.

Zij zijn getrouwd op 2 mei 1900 te Aspelaere om zes ure namiddag, zij was toen 30 jaar oud.

Getuigen: Ernest Van Pachterbeke, postbode, oud 37 jaren, wonende te Ninove Petrus Waernis, bediende, oud 29 jaren / Petrus Van Damme, bakker, oud 28 jaren,,

Kind(eren):

  1. Marie Julie Goublomme  1901-1939 


Notities over Hortensia Maria de Saedeleer

Stam 9 foto + doodsprent c

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hortensia Maria de Saedeleer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hortensia Maria de Saedeleer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hortensia Maria de Saedeleer


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 september 1869 lag rond de 17,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 6 maart » Dmitri Mendelejev presenteert het periodiek systeem.
    • 6 april » Eerste octrooi op een plastic: celluloid.
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 8 december » Paus Pius IX opent het Eerste Vaticaans Concilie.
    • 28 december » William Semple verkrijgt octrooi op kauwgom.
  • De temperatuur op 2 mei 1900 lag rond de 10,2 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Hawaï wordt officieel een territorium van de Verenigde Staten.
    • 11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
    • 15 april » In Parijs opent de Exposition Universelle, de grootste wereldtentoonstelling ooit in Europa, haar deuren. Vooral nieuwigheden zoals elektriciteit en film trekken veel belangstelling. De eerste Parijse metro is nog een blijvende herinnering aan deze grote tentoonstelling.
    • 8 september » De Galvestonorkaan eist 6000 tot 12.000 levens in Texas.
    • 19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
    • 16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
  • De temperatuur op 8 november 1948 lag tussen -1,6 °C en 6,6 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
    • 1 mei » Encycliek Auspicia Quaedam van paus Pius XII over de wereldvrede en de problemen in Palestina.
    • 14 mei » David Ben-Gurion proclameert met de Israëlische onafhankelijkheidsverklaring de onafhankelijke Israëlische staat.
    • 14 mei » Oprichting van Roemeense voetbalclub Dinamo Boekarest.
    • 2 juli » Het IJslands voetbalelftal behaalt de eerste zege uit de historie als Finland met 2-0 wordt geklopt.
    • 4 september » Abdicatie van Wilhelmina en troonsaanvaarding van Juliana als Koningin der Nederlanden.
    • 1 december » Piet Roozenburg wordt wereldkampioen dammen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Saedeleer


De publicatie Pierre De Saedeleer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jozef De Vuyst, "Pierre De Saedeleer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/pierre-de-saedeleer/I452.php : benaderd 19 februari 2026), "Hortensia Maria de Saedeleer (1869-1948)".