Parenteel Vonder » Arend Schuurman (1894-1911)

Persoonlijke gegevens Arend Schuurman 

  • Hij is geboren op 11 augustus 1894 in Staphorst (Den Huls), Overijssel, Nederland.Bron 1
    Arend is om 15.00 uur geboren in Den Huls. De aangifte is gedaan door vader Gerrit Schuurman (23) landbouwer geadsisteerd door Cornelis de Jong (30) veldwachter en Derk Jan Wesselink (30) ambtenaar ter secretarie. Arend is 6.5 maand na het huwelijk van zijn ouders geboren.
  • Hij werd gedoopt.
  • Beroep: tot 1911 zonder beroep.
  • Geloof: Nederlands Hervormd.
  • Hij is overleden op 12 mei 1911 in Staphorst (Den Huls), Overijssel, Nederland, hij was toen 16 jaar oud.Bron 2
    Arend is om 7.00 uur overleden in Den Huls. De aangifte is gedaan door Teunis Melenboer (58) landbouwer en Henderikus Koenes (26) manefacturier.
  • Een kind van Gerrit Schuurman en Stijntje Vonder
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 juli 2012.

Gezin van Arend Schuurman

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arend Schuurman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arend Schuurman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arend Schuurman

Aaltje Vonder
1839-1880
Jan Vonder
1838-1899
Aaltjen Krul
1837-1903

Arend Schuurman
1894-1911


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Arend Schuurman



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Geboorte register
    2. Inventarisnr.: 1894/91
      Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
      Archief: Burgerlijke stand
      : Geboorte
      Gebeurtenissen 13 augustus 1894
    3. BS Overlijdens register
    4. Inventarisnr.: 1911/46
      Archief: Burgerlijke stand
      : Overlijden
      Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
      Bron Burgerlijke stand - Overlijden
      Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
      Algemeen Gemeente: Staphorst
      Aktenummer: 46
      Aangiftedatum: 00-00-1911
      Overledene Arend Schuurman
      Vader
      Moeder
      Partner
      Gebeurtenissen 13 mei 1911

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 augustus 1894 lag rond de 16,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1894: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 6 februari » Een officieel bondselftal komt voor de eerste maal in een internationale voetbalwedstrijd in actie. Op het exercitieterrein der dienstdoende schutterij aan de Linker Rottekade in Rotterdam wordt met 1-0 verloren van Felixtowe Club.
      • 14 april » Thomas Edison geeft een demonstratie met de kinetoscoop, een soort voorloper van de filmprojector.
      • 6 juni » Oprichting van de Duitse voetbalclub Karlsruher SC.
      • 23 juni » Het Internationaal Olympisch Comité wordt opgericht in de Sorbonne in Parijs, op initiatief van baron Pierre de Coubertin.
      • 28 juni » Lieven Gevaert richt in Mortsel een firma op van fotografische producten.
      • 16 november » De Turken vermoorden zesduizend Armeniërs in Koerdistan
    • De temperatuur op 12 mei 1911 lag tussen 11,9 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 8,6 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
      • 15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
      • 1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
      • 31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
      • 17 juni » De Universiteit van IJsland wordt gesticht.
      • 14 december » Roald Amundsen bereikt als eerste mens de Zuidpool.
      • 30 december » Sun Yat-sen wordt gekozen als eerste president van de republiek China.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schuurman


    De publicatie Parenteel Vonder is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Matthijs Vonder, "Parenteel Vonder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-vonder/I910.php : benaderd 11 januari 2026), "Arend Schuurman (1894-1911)".