Parenteel Vonder » Piet Timmer (1896-1971)

Persoonlijke gegevens Piet Timmer 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Piet Timmer

Hij is getrouwd met Hendrikje Vonder.

Zij zijn getrouwd op 24 februari 1921 te Nieuwleusen, Overijssel, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bronnen 3, 5

Getuigen bij het huwelijk zijn Arend Vonder (47) boeren arbeider en oom van de bruid [456] en Klaas Paasman (26) spoorwegarbeider en zwager van de bruid. De moeder van de bruid verklaart geen schrijven te hebben geleerd.

Kind(eren):

  1. Paul Timmer  ± 1921-1925
  2. Klaas Timmer  1922-1988
  3. Hendrik Timmer  1924-1992
  4. Paul Timmer  1927-1985

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Piet Timmer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Piet Timmer

Piet Timmer
1896-1971

1921
Paul Timmer
± 1921-1925
Klaas Timmer
1922-1988
Paul Timmer
1927-1985

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Overlijdens register
  2. Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 880
    Gemeente: Avereest
    Soort akte: overlijdensakte
    Aktenummer: 68
    Aangiftedatum: 01-08-1925
    Overledene Paul Timmer
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 31-07-1925
    Leeftijd: 4
    Overlijdensplaats: Avereest
    Vader Piet Timmer
    Moeder Hendrikje Vonder
    Partner
    Nadere informatie geboren te Nieuwleusen
    : Overlijden
    Archief: Burgerlijke stand
    Inventarisnr.: 1925/68
    Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Gebeurtenissen 1 augustus 1925
  3. BS Overlijdens register
  4. Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    Overledene: Hendrikje Vonder
    Geslacht: Vrouw
    Geboorteplaats: Nieuwleusen
    Leeftijd: 56
    Relatie: Piet Timmer
    Relatiesoort: Partner
    Vader: Klaas Vonder
    Moeder: Klaasje Stoel
    Gebeurtenis: Overlijden
    Datum: vrijdag 2 oktober 1959
    Gebeurtenisplaats: Zwolle
    Documenttype: BS Overlijden
    Erfgoedinstelling: Historisch Centrum Overijssel
    Plaats instelling: Zwolle
    Collectiegebied: Overijssel
    Archief: 0123.1
    Registratienummer: 18908
    Aktenummer: 580
    Registratiedatum: 3 oktober 1959
    Akteplaats: Zwolle
    Opmerking: wonende te Avereest
    Deze gegevens zijn afkomstig van https://www.wiewaswie.nl/personen-zoeken/zoeken/document/a2apersonid/219023821/srcid/35278191/oid/32
    Archief: Burgerlijke stand
    Inventarisnr.: 1959/580
    Gebeurtenissen 3 oktober 1959
  5. BS Huwelijks register
  6. Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    : Huwelijk
    Inventarisnr.: 1921/3
    Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
    Archieflocatie Historisch Centrum Overijssel
    Algemeen Toegangnr: 123
    Inventarisnr: 09351
    Gemeente: Nieuwleusen
    Soort akte: Huwelijksakte
    Aktenummer: 3
    Datum: 24-02-1921
    Bruidegom Piet Timmer
    Leeftijd: 24
    Geboorteplaats: Avereest
    Bruid Hendrikje Vonder
    Leeftijd: 17
    Geboorteplaats: Nieuwleusen
    Vader bruidegom Paul Timmer
    Moeder bruidegom Rensien Haar
    Vader bruid Klaas Vonder
    Moeder bruid Klaasje Stoel
    Nadere informatie beroep Bg.: scheepsjager; beroep vader Bg.: scheepsjager; beroep vader Bd.: sluiswachter
    Archief: Burgerlijke stand
    Gebeurtenissen 24 februari 1921
  7. BS Geboorte register
  8. Archiefnaam: Historisch Centrum Overijssel
    : Geboorte
    Inventarisnr.: 1896/166
    Archief: Burgerlijke stand
    Gebeurtenissen 2 november 1896
  9. Persoonskaart van Hendrikje Vonder
  10. Vergel. datum: 8-12-1939
    Achterkant (J/N): J (leeg)
    Akte: 51
    Gebeurtenissen rond 19 mei 1996

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 november 1896 lag rond de 4,0 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    • 25 december » John Sousa componeert "The Stars and Stripes Forever".
  • De temperatuur op 24 februari 1921 lag tussen -3,6 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 8,6 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo Alavés.
    • 9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
    • 15 maart » Stichting van de Poolse voetbalclub Raków Częstochowa.
    • 24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
    • 29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
    • 4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
  • De temperatuur op 21 juli 1971 lag tussen 10,3 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 1,7 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 14 april » De Ierse grensrechter David Barrett raakt bewusteloos als hij in PSV-stadion een bierblikje tegen zijn hoofd krijgt.
    • 19 april » De Sovjet-Unie lanceert de Saljoet 1, het eerste Russische ruimtestation.
    • 21 april » Dictator van Haïti François Duvalier, 'Papa Doc', wordt na zijn overlijden opgevolgd door zijn zoon Jean-Claude Duvalier, 'Baby Doc'.
    • 10 juli » Godfried Bomans begint een verblijf van één week op Rottumerplaat.
    • 4 augustus » Eerste vlucht van een Agusta A109, een helikopter van het Italiaanse bedrijf Agusta. De aankoop ervan door de Belgische Luchtmacht zorgde eind jaren 1980 voor het Agustaschandaal.
    • 15 november » Intel introduceert de 4004-microprocessor voor microcomputers.
  • De temperatuur op 24 juli 1971 lag tussen 16,2 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (45%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Belgische en Nederlandse boeren protesteren in Brussel gewelddadig tegen het plan-Mansholt.
    • 10 juni » Tijdens een concert van de Britse rockband Jethro Tull in het amfitheater Red Rocks in Colorado breken rellen uit. De politie uit Denver bedwelmt de band en het publiek met traangas.
    • 15 juli » Regeringstroepen in Zambia bezetten het terrein van de universiteit in de hoofdstad Lusaka.
    • 19 juli » Het hoogste punt van de South Tower van het World Trade Center in New York wordt bereikt.
    • 10 oktober » Verdediger Barry Hulshoff luistert zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal op met een doelpunt in de EK-kwalificatiewedstrijd in Rotterdam tegen de DDR (3-2).
    • 20 oktober » Oeganda beschuldigt Tanzania ervan bij een mortierbeschieting over de grens 22 burgers te hebben gedood en zes soldaten te hebben gewond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1889 » Hannah Höch, Duits kunstenares († 1978)
  • 1892 » Aleksandr Aljechin, Russisch schaakgrootmeester († 1946)
  • 1898 » Arthur Legat, Belgisch autocoureur († 1960)
  • 1900 » Eugenio Bossilkov, bisschop en martelaar († 1952)
  • 1901 » Lew Childre, Amerikaans countrymusicus en presentator († 1961)
  • 1902 » Eugen Jochum, Duits dirigent († 1987)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Timmer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Timmer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Timmer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Timmer (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Vonder is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Matthijs Vonder, "Parenteel Vonder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-vonder/I400.php : benaderd 27 januari 2026), "Piet Timmer (1896-1971)".