De temperatuur op 26 april 1905 lag tussen 2,2 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
20 februari » Slag bij Mukden, een beslissende, grote veldslag in de Russisch-Japanse Oorlog, in Mantsjoerije.
28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
1 juni » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Sporting Gijón.
17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
Trouwdag 18 april 1935
De temperatuur op 18 april 1935 lag tussen 1,7 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
5 januari » De Nederlandse ijshockeyploeg speelt in Amsterdam zijn allereerste interland uit de geschiedenis. Tegenstander is België, dat met 0-4 wint.
3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
18 april » Bij de Provinciale Staten-verkiezingen behaalt de NSB 7,9 procent van de stemmen. In Den Haag scoort de partij van Anton Mussert zelfs 12 procent.
26 april » Het Nationaal Park De Hoge Veluwe wordt gesticht.
19 mei » Heiligverklaring van de Engelse martelaren John Fisher en Thomas More in Rome.
19 mei » Hitler opent het eerste stuk Reichsautobahn tussen Frankfurt en Darmstadt.
Dag van overlijden 26 september 1973
De temperatuur op 26 september 1973 lag tussen 6,0 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 3,0 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jaap van Tuyll, "Parenteel Schrier", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-schrier/I166340.php : benaderd 21 oktober 2026), "Cornelis van Gorsel (1905-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.