Parenteel Naudin » Cornelis "Cor" Gébel (1864-1922)

Persoonlijke gegevens Cornelis "Cor" Gébel 

  • Roepnaam is Cor.
  • Hij is geboren op 29 januari 1864 in Den Haag, Zuid-Holland, Nederland.
  • Beroep: bankier der firma P.J. Landry; directeur bank Landry.
  • Feit: (onderscheiding) Commander in de orde van St. Stanislas van Rusland, Commandeur van de Christus van Portugal, Commandeur van de Leeuw en Zon van Perzië, Officier van de Kroon van Italië en Officier van de Fransche Academie..
  • Woonachtig in het jaar 1922: Bezuidenhout 43, Den Haag (ZH).
  • Hij is overleden op 14 december 1922 in Den Haag, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 58 jaar oud.
    Oorzaak: plotselinge hartstilstand
  • Hij is gecremeerd op 18 december 1922 in Velsen (NH).Bron 1
  • Een kind van Thomas Johannes Gébel en Anna Maria Francisca Landry
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 oktober 2017.

Gezin van Cornelis "Cor" Gébel


Notities over Cornelis "Cor" Gébel

Na de Noelle'sche Handelsschule in Osnabrück te hebben afgelopen was hij werkzaam in banken te Londen en te Parijs. De eerste maart 1885 trad hij in dienst der firma P.J. Landry te ´s-Gravenhage, door zijn grootvader de heer P.J. Landry in 1842 aldaar opgericht, van welke bank hij naderhand eigenaar werd. Als afstammeling van een Duits geslacht door zijn vader en van Hugenoten door zijn moeder was hij zeer begaafd, hetgeen hem in staat stelde niet slechts een zeer bekwaam bankier te zijn, doch zich bovendien vier vreemde talen, namelijk Frans, Duits, Engels, Italiaans eigen te maken (Genealogie Gebel p. 51-53)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis "Cor" Gébel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis "Cor" Gébel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Gébel

Cornelis Gébel
1864-1922


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. advertentie

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 januari 1864 lag rond de -3,3 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
    • 7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
    • 4 december » Roemenië neemt een wet aan die joden uitsluit van juridische functies.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
  • De temperatuur op 14 december 1922 lag tussen -0,6 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
    • 12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
    • 8 juni » Huwelijk van koning Alexander I van Joegoslavië en prinses Marie van Hohenzollern-Sigmaringen in Belgrado.
    • 10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
    • 12 september » Opening van het Stade Marcel Picot in de Franse stad Tomblaine.
    • 28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
  • De temperatuur op 18 december 1922 lag tussen -0,2 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 3,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kardinaal Achille Ratti wordt gekozen tot Paus Pius XI.
    • 18 maart » In India wordt Mahatma Gandhi veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf voor burgerlijke ongehoorzaamheid. Hij zal hiervan 2 jaar uitzitten.
    • 11 april » Benoeming van de Nederlander Johannes Olav Smit tot apostolisch vicaris van Noorwegen.
    • 9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
    • 27 september » De Griekse koning Constantijn I wordt voor de tweede keer gedwongen afstand te doen van zijn troon (abdiceren) en moet het land verlaten.
    • 22 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Jönköpings Södra IF.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gébel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gébel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gébel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gébel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W.F.H. Naudin ten Cate, "Parenteel Naudin", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-naudin/I145.php : benaderd 10 maart 2026), "Cornelis "Cor" Gébel (1864-1922)".