De temperatuur op 14 mei 1917 lag tussen 12,4 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 3,6 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
8 maart » De februarirevolutie begint in Petrograd (Sint-Petersburg), Rusland (23 februari op de juliaanse kalender).
20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
15 mei » Troonsafstand van Nicolaas II van Rusland namens hem en zijn zoon Aleksej.
7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
9 december » De Turken worden door de Britten verslagen. Jeruzalem wordt bevrijd.
26 december » De Slag om Jeruzalem is afgelopen. De Eerste Wereldoorlog in en rond Jeruzalem is afgelopen. De Britten winnen de slag.
Trouwdag 31 december 1941
De temperatuur op 31 december 1941 lag tussen 2,9 °C en 5,3 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
4 maart » Groot-Brittannië start in de Tweede Wereldoorlog Operatie Claymore, een invasie van de Noorse eilandengroep Lofoten.
1 mei » Citizen Kane, een film van Orson Welles, gaat in de VS in première.
4 september » USS Greer (DD-145) wordt beschoten door een Duitse onderzeeboot (U-652), alhoewel de VS neutraal zijn. Spanningen lopen op tussen de twee landen.
23 oktober » Tweede Wereldoorlog: Georgi Zjoekov neemt de leiding op zich van het Rode Leger en probeert te voorkomen dat Duitse troepen verder Rusland intrekken.
8 december » In het concentratiekamp Chełmno bij Łódź gebruikt Duitsland voor het eerst op vrachtwagens gemonteerde gaskamers om joden te vermoorden.
15 december » De Nederlandse onderzeeboot O 16 zinkt door een explosie van een Japanse mijn.
Dag van overlijden 24 januari 2012
De temperatuur op 24 januari 2012 was gemiddeld 3,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (16%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
19 april » Hoge functionarissen in de regering van president Hugo Chávez van Venezuela hebben geprobeerd rechtszaken in het land te manipuleren, aldus een voormalige Venezolaanse rechter bij het hooggerechtshof in een tv-interview.
24 mei » Opening van het Soweto Theatre, een theater dat 14 miljoen euro heeft gekost en staat in de beroemdste township van Zuid-Afrika.
25 mei » In het Finse stadje Hyvinkää schiet een 18-jarige schutter vanaf een dak meerdere mensen neer, twee overlijden aan hun verwondingen.
6 juni » In Peru komen bij een helikoptercrash veertien onderzoekers van een Zuid-Koreaans bedrijf om het leven, onder wie één Nederlander. Ze waren onderweg naar Cuzco.
9 juni » Maria Sjarapova wint het grandslamtoernooi van Roland Garros en haalt haar "career slam" (alle vier de grandslamtoernooien winnen in je carrière). Sjarapova is in de finale met 6-3 6-2 te sterk voor de Italiaanse Sara Errani. Het is de vierde grandslamzege van Sjarapova.
5 juli » In Londen wordt het dan hoogste gebouw van Europa geopend, de 310 meter hoge The Shard oftewel "De Scherf".
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter van Markus, "Parenteel Marcus-Nispel en aanverwanten in Nederlands Indië", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-marcus-nispel/I772.php : benaderd 26 februari 2026), "Anna Beingsick (1917-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.