De temperatuur op 12 augustus 1913 lag tussen 8,3 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was 7,5 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
Trouwdag 7 augustus 1938
De temperatuur op 7 augustus 1938 lag tussen 17,6 °C en 25,9 °C en was gemiddeld 21,3 °C. Er was 28,2 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
12 juni » Opening van het gerenoveerde Stade Chaban-Delmas in de Franse stad Bordeaux.
21 augustus » De Duitse atleet Karl Hein scherpt in Osnabrück het wereldrecord kogelslingeren aan tot 58,24 meter.
27 september » Het passagiersschip Queen Elisabeth wordt te water gelaten en gedoopt door Koningin-gemalin Elisabeth. Het schip speelt een belangrijke rol in WO II als snel troepenschip.
9 november » (Reichs)kristallnacht, de eerste massale geweldpleging tegen Joden en hun eigendommen in nazi-Duitsland (in de nacht van 9 op 10 november).
Dag van overlijden 14 oktober 2004
De temperatuur op 14 oktober 2004 lag tussen 10,7 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,0 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
27 februari » In de Filipijnen komen 116 mensen om bij een bomaanslag op de veerboot Superferry 14. De aanslag wordt opgeëist door Abu Sayyaf en is de ergste terroristische aanslag in de Filipijnen ooit.
22 juni » De Frauenkirche in Dresden is aan het exterieur na 50 jaar hersteld van het bombardement in de Tweede Wereldoorlog.
25 juli » Brazilië wint de 41ste editie van de strijd om de Copa América door aartsvijand Argentinië na strafschoppen te verslaan.
3 september » De op 1 september begonnen gijzeling van schoolkinderen en leraren van een school in Beslan (Rusland) door Tsjetsjeense terroristen eindigt in een bloedige aanval van Russische militairen, waarbij 331 kinderen en volwassenen omkomen.
31 oktober » Tabaré Vázquez wordt verkozen als eerste socialistische president van Uruguay
13 november » In het Limburgse Helden wordt een moskee in brand gestoken, naar aanleiding van de moord op Theo van Gogh elf dagen eerder.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Everlien Salawan Bessie - Liet, "Parenteel Liet", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-liet/I2559.php : benaderd 5 maart 2026), "Johanna Catharina "Annie" Liet (1913-2004)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.