De temperatuur op 14 april 1917 lag tussen 1,2 °C en 10,8 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 3,6 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 januari » De Duitse minister van buitenlandse zaken verstuurt het Zimmermanntelegram aan Mexico met het verzoek zich aan de kant van de Centrale Mogendheden te scharen in de Eerste Wereldoorlog.
15 mei » Troonsafstand van Nicolaas II van Rusland namens hem en zijn zoon Aleksej.
4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
9 juli » De Zweed John Zander verbetert in Stockholm het wereldrecord op de 2000 meter hardlopen. Zijn tijd is 5'31,0".
15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
20 december » Oprichting van de Tsjeka, een Russische geheime dienst.
Dag van overlijden 16 december 1999
De temperatuur op 16 december 1999 lag tussen -4,1 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (17%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 mei » SpongeBob SquarePants gaat in de VS van start.
3 mei » Jevgeni Kafelnikov lost Pete Sampras na vijf weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Rus moet die positie na zes weken weer afstaan aan diezelfde Amerikaan.
23 mei » Verkiezing van Johannes Rau tot achtste bondspresident van Duitsland.
31 oktober » Eerste uitreiking Seghers Literatuurprijs.
4 december » De Belgische kroonprins Filip (39) treedt in het huwelijk met Mathilde d'Udekem d'Acoz (26).
7 december » Het Amerikaanse biotechnische bedrijf Genentech schenkt de Luikse professor Joseph Martial 680 miljoen frank voor zijn aandeel in de ontdekking van de werking van het gen. Hierdoor kunnen menselijke groeihormonen worden aangemaakt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: D. van der Werff-van der Mije, "Stamboom Keur", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-keur/I724.php : benaderd 27 februari 2026), "Pietje Keur (1917-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.