Parenteel Here Taedes » Hendrik Kooistra (1858-1940)

Persoonlijke gegevens Hendrik Kooistra 

  • Hij is geboren op 10 november 1858 in Wergea, Idaarderadiel, Fryslan.Bron 1
  • Registratie van geboorte.
    Gebeurtenis gedeeld met Johannes Hendriks Kooystra (getuige), Jan Kooystra (getuige)
  • Beroepen:
  • Feit: (vermelding) op 1 mei 1886 inventaris.Bron 6
    Minuut-akten 1886
    Notaris: Horatius Albarda
    Kantoor: Leeuwarden IV
    Repertoire: 078145

    Bron: Notarieel archiefSoort registratie: Notarieel archief akte(Akte)datum: 01-05-1886Soort akte: inventaris
    Vermeld
    Hendrik Johannes Kooistra wonende te Warga
    Vermeld
    Grietje Johannes Kooistra wonende te Warga
    Diversen: gehuwd met Pieter Eesges Terpstra

    Vermeld
    Franke Johannes Kooistra wonende te Warga
    Vermeld
    Abraham Johannes Kooistra wonende te Wartena
    Vermeld
    Jan Johannes Kooistra wonende te Warga
    Vermeld
    Alle Johannes Kooistra wonende te Hogebeintum
    Vermeld
    Jan Sipkes de Boer wonende te Warstiens
    Diversen: vader van en voogd over Sipke en Lamkje Jans de Boer en als toeziend voogd over Jan, Douwe en Franke Gerardus Faber

    Vermeld
    Johannes Jans de Boer wonende te Warstiens
    Diversen: toeziend voogd over Sipke en Lamkje Jans de Boer

    Vermeld
    Trijntje Jans de Boer wonende te Warga
    Diversen: gehuwd met Garmt Tymens van Kampen

    Vermeld
    Sipkje Jans de Boer wonende te Huizum
    Diversen: gehuwd met Izaäk Tjerks Boorsma

    Vermeld
    Gerardus Douwes Faber wonende te Warga
    Diversen: vader van en voogd over Jan, Douwe en Franke Gerardus Faber

    Vermeld
    Wopkje Jans de Boer wonende te Warga
    Diversen: gehuwd met Elise Theunis de Zwart

    Vermeld
    Hendrik Jans de Boer wonende te Warga
    Vermeld
    Freerk Jans de Boer wonende te Warstiens
    Vermeld
    Hendrik Jans Kooistra wonende te Tietjerk
    Vermeld
    Eelkje Jans Kooistra wonende te Suawoude
    Diversen: gehuwd met Sipke Arends Castelein
  • Geloof: Hervormd.Bron 7
  • Woonachtig:
  • Hij is overleden op 29 september 1940 in It Hearrenfean, Fryslan, hij was toen 81 jaar oud.Bron 16
  • Hij is begraven in Dearsum, Raarderhim, Fryslan.Bron 17
  • Een kind van Jan Kooystra en Wopkjen Kooystra
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 januari 2023.
Was van Klaaske Kooistra bij gebeurtenis.

Gezin van Hendrik Kooistra

(1) Hij is getrouwd met Klaaske Wiersma.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1882 te Idaarderadiel, Fryslan, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Reino Kooistra  1886-1941 
  2. Johannes Kooistra  1888-1950
  3. Wopkje Kooistra  1889-???? 
  4. Jelle Kooistra  1890-???? 
  5. Wobbe Kooistra  1892-1964 
  6. Teade Kooistra  1895-1895


(2) Hij is getrouwd met Iedske Hoekstra.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1896 te Utingeradiel, Friesland, Nederland, hij was toen 37 jaar oud.Bron 18


Kind(eren):

  1. Klaaske Kooistra  1896-1995
  2. Teade Kooistra  1898-1899
  3. Eelkje Kooistra  1899-1926
  4. Antje Kooistra  1900-1995

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Kooistra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Kooistra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Kooistra

Jan Kooystra
1829-1882

Hendrik Kooistra
1858-1940

(1) 1882
(2) 1896

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Hendrik Kooistra



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteregister 1858, Idaarderadiel, Blad 60
    2. Huwelijksregister 1913, Wymbritseradiel, Akte 56
    3. Huwelijksregister 1882, Idaarderadiel, Akte 18
    4. Geboorteregister 1883, Tytsjerksteradiel, Akte 165
    5. Geboorteregister 1889, Baarderadiel, Akte 16
    6. Notaris Tresoar 078127 akte 63
    7. (Niet openbaar)
    8. Bevolkingsregister Idaarderadiel 1862-1874 etc.
    9. Bevolkingsregister Idaarderadiel 1862-1874
    10. (Niet openbaar)
    11. (Niet openbaar)
    12. (Niet openbaar)
    13. (Niet openbaar)
    14. Bevolkingsregister Wymbritseradiel
    15. (Niet openbaar)
    16. Overlijdensregister 1940, it Hearrenfean, Akte 275
    17. (Niet openbaar)
    18. Huwelijksregister 1896, Utingeradiel, Akte 24

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 november 1858 lag rond de 3,8 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 8 oktober 1896 lag rond de 14,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 9 februari » Het eerste WK kunstschaatsen (alleen voor mannen) vindt plaats in Sint-Petersburg in Rusland.
      • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
      • 15 april » Einde van de eerste moderne Olympische Spelen, zie Olympische Zomerspelen 1896.
      • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
      • 16 augustus » Skookum Jim Mason vindt een rijke goudader in Klondike (Noordwest Canada). Binnen een jaar komen minstens 50.000 mensen hun geluk beproeven.
      • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kooistra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kooistra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kooistra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kooistra (onder)zoekt.

    De publicatie Parenteel Here Taedes is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Albert Allema, "Parenteel Here Taedes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-here-taedes/I28827.php : benaderd 21 februari 2026), "Hendrik Kooistra (1858-1940)".