Parenteel Here Taedes » Kornelis Hoekstra (1880-1948)

Persoonlijke gegevens Kornelis Hoekstra 

Was van Klaas Hoekstra bij gebeurtenis.

Gezin van Kornelis Hoekstra

Hij is getrouwd met Jantje Steenbeek.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1906 te Ljouwerteradiel, Friesland, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Kornelis Hoekstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Kornelis Hoekstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Kornelis Hoekstra


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Kornelis Hoekstra



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Geboorteregister 1880, Ljouwerteradiel, Akte 112
    2. Geboorteregister 1910, Ljouwerteradiel, Akte 177
    3. (Niet openbaar)
    4. Huwelijksregister 1906, Ljouwerteradiel, Akte 50
    5. Bevolkingsregister Ljouwert 1876-1904
    6. Bevolkingsregister Idaarderadiel 1890-1912
    7. (Niet openbaar)
    8. Overlijdensregister 1948, Ljouwert, Akte 11
    9. (Niet openbaar)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 20 april 1880 lag rond de 18,0 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De aanleg van het Panamakanaal vangt aan.
      • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
      • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
      • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
      • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
      • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
    • De temperatuur op 26 mei 1906 lag tussen 5,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 5,8 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
      • 7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
      • 15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
      • 13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
      • 6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
      • 10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
    • De temperatuur op 4 januari 1948 lag tussen 9,7 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 4 september 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
    • In het jaar 1948: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,7 miljoen inwoners.
      • 14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
      • 5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
      • 12 juni » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot internuntius in India.
      • 26 juni » De Berlijnse Luchtbrug wordt begonnen, nadat de Sovjet-autoriteiten op 24 juni een blokkade van Berlijn hebben ingesteld.
      • 9 december » Het Genocideverdrag wordt ondertekend.
      • 19 december » Begin van de tweede Nederlandse politionele actie in Indonesië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hoekstra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hoekstra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hoekstra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hoekstra (onder)zoekt.

    De publicatie Parenteel Here Taedes is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Albert Allema, "Parenteel Here Taedes", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-here-taedes/I28803.php : benaderd 16 februari 2026), "Kornelis Hoekstra (1880-1948)".